Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

SA Rõuge valla turism ning Riigimetsa Majandamise Keskus püstitasid Suure Munamäe vaatetorni tipu kõrvale jõulukuuse, mis asub 347 meetri kõrgusel merepinnast.

Puu ise on nelja meetri kõrgune, kuid kannab juba käbisid. Lisaks silmailule on lootus, et käbidest lenduvatest seemnetest hakkavad Suurel Munamäel kasvama noored kuused ja viimasel ajal aina pruunimaks muutuv mägi saab jälle rohelisemaks.

Kuuske ehivad rohelised, valged ja punased jõulutuled, millele püstitajad on andnud sümboolsed tähendused: roheline tähistab ootust heale koostööle meie turismipärli hoidmisel ja arendamisel ning helgemat tulevikku Suure Munamäe sümbolile kuusele, valge jätkuvat rahu ja valget lund. Punane tuletab meelde, et mäel kasvavaid kuuski ohustab endiselt ulatuslik üraskikahjustus.

Hea teada:

  • Suure Munamäe vaatetorn on pühade ajal 24., 25. ja 26. detsembril suletud,kuid sellele vaatamata saab torni jalamilt kõrgeimat kuuske uudistada igal ajal. 31. detsembril ja 1. jaanuaril on vaatetorn avatud tavalisel ajal, kell 10–15.
  • Vaatetorni all asub pisike poeke,kust saab mälestuseks ja kingitusteks osta kaasa kohalikku kraami ning käsitööd.
  • Vana aasta saab ära saata ja uue aasta vastu võtta Suure Munamäe vaatetornis.Uusaastaööl on vaatetorn avatud kell 23–01, mängib muusika ja avatud on pisike kohvik.
    Vaatetorni pääsme saab uusaastaööl lunastada alles tornist alla tulles. Kui teil on vaatetornist alla jõudes meile ette näidata tipus tehtud sotsiaalmeedia postitus, siis saate piletid poole hinnaga.

Viimased uudised