Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Sündide arv on Eestis suhtena elanike arvu kõige madalam äärealadel nagu Hiiumaal, Ida-Virumaal ning Jõgeva- ja Võrumaal. Kõige kõrgem aga Tartu- ja Harjumaal.

Hiiumaal oli möödunud aastal vaid 6,6 sündi 1000 elaniku kohta, Ida-Virus 7,1 sündi, Jõgevamaal 7,6 sündi ja Võrumaal 7,7 sündi 1000 elaniku kohta, selgub Siseministeeriumi andmetest

Kõige enam oli 2017. aastal sünde elanike arvu kohta Tartu- ja Harjumaal, vastavalt 11,7 ja 11,2 sündi 1000 elaniku kohta, samuti Järva- ja Raplamaal – 9,4 sündi 1000 elaniku kohta .

Vaata järgmisest tabelist sündide arvu 1000 elaniku kohta 2017. aastal Eesti maakondades:

Sündide arv maakondades elanike arvu kohta 2017. aastal

MaakondElanike arvSündide arv 2017Sündide arv 1000 elaniku kohta
Kokku1354989135209,9
Harjumaa610468682611,2
Hiiumaa9580636,6
Ida-Virumaa14256210087,1
Jõgevamaa295442247,6
Järvamaa310822929,4
Läänemaa211741969,3
Lääne-Virumaa606945579,2
Põlvamaa256552288,9
Pärnumaa876817909,0
Raplamaa337743179,4
Saaremaa339252948,7
Tartumaa154819180711,7
Valgamaa295712378,0
Viljandimaa475633988,4
Võrumaa368972837,7
Allikas: Siseministeerium
Kommentaarid

Viimased uudised