Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Helen Piir. Foto: erakogu

Täna, 23. jaanuari õhtul kell 18 saab Võru Stedingu kohvikus kaasa elada kohalike kultuurientusiastide ellu kutsutud kirjandusõhtute sarja esimesele üritusele, kus astuvad üles multitalent-maailmarändur Rainer Gapfauf, noor poetess Helen Piir ja muusik Ann Mustkaaren.

Superstaari saates osalenud multitalent Gapfauf (33) ütleb enda kohta, et on tänavamuusik ja maailmarändur, kes ei pea ennast mitte niivõrd luuletajaks, kui rändavaks moosekandiks. Stedingus on Rainer lubanud nii laulda kui lugeda oma värskeid luuletusi, mida tal on praeguseks kogunenud juba 25 kanti. Põhiliselt kirjutab rändav moosekant elust enesest ja seepärast ka inspireerib teda kõige rohkem elu ise. Oma kirjanduslike lemmikutena nimetab ta Eduard Vildet ning Astrid Lindgreni. Rännuteel on Gapfauf jõudnud mitmetesse maadesse, sealhulgas Ukrainasse, Valgevenesse, Rootsi, Norra, Lätti, Leetu, Iisraeli, Poola ja Hispaaniasse. Neis kõigis on ta teinud vabatahtlikku kirikutööd: aidanud puuetega lapsi Palestiinas ja sõltlasi Hispaanias, prostituute ja kodutuid Ukrainas ja Valgevenes, teinud Lätis vaestele toidupakke ning remontinud Leedus vähekindlustatud perede elamisi. Rainer peab nõrgemate aitamist üheks tähtsaimaks asjaks siin elus ning soovib ühel heal päeval oma lapsepõlvest raamatu kirjutada.

Helen Piir on pärit Põlvamaalt, Veriora vallast, aga kuna tema vanaema ja vanaisa elasid Võrus, siis ta oli lapsepõlves väga palju Võrus ja tunneb siinse maa ja inimestega tugevat sidet. Helen on 18-aastane ja õpib Tartu Tamme Gümnaasiumi 12. klassis. Luuletusi hakkas ta kirjutama 4-5 aastat tagasi ja ajendas teda selleks soov oma tundeid väljendada. „Tahtsin emotsioone välja elada ja leidsin, et kirjutamine aitab, on teraapiline tegevus,” ütleb ta. Lisaks luuletamisele mängib Helen kitarri ja teisi pille ning laulab. Põhiliselt kirjutab ta oma tunnetest, kogemustest ja sellest, mida enda ümber näeb, ning aegajalt ka sellest, mis talle ühiskonnas valesti paistab. Inspireerivad teda selleks ümbritsevad inimesed, üksikud põnevalt kõlavad laused ja sõnad, enda tunded ehk reaktsioonid ümbritseva suhtes ning loodusnähtused. Heleni kirjanduslikeks lemmikuteks on Karelus, Doris Kareva, Minni Nurme ja Jaan Kärner, väga meeldivad ka Julia Justiss, Suzanne Collins, John Green, Aldous Huxley, Georges Orwell ja Charles Bukowski.

Ann Mustkaaren on 43-aastane muusik ja luuletaja, kes sündinud Varstu vallas ning elanud pool elu Tartus. Õppinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis skulptuuri ja kivi, töötanud nii raamatupidaja kui vanalinna majade renoveerijana, teinud bändi ja kirjutanud. Praegu elab Võru lähedal ja tegeleb maaelu nautimise kõrvalt kitarrimängu ja poeesiaga. Peab kirjanduslik-aianduslikku blogi kaarnalill.blogspot.com ja on nelja lapse ema.

Lisaks ülalnimetatutele on oma värskeid tekste ette lugeda lubanud ka tuntud poeet Karelus. Tulge kindlasti kuulama!

Viimased uudised