Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted oktoobris 2,8 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta samas kuus. Toodang suurenesenergeetikas 11,8 protsenti ja töötlevas tööstuses 3,5 protsenti, vähenes aga mäetööstuses 39,7 protsenti.

Statistikaameti analüütik Helle Bunder toob välja, et tingituna 2020. aasta oktoobrikuu kõrgemast võrdlusbaasist, ei olnud selle aasta oktoobris olulisematel tegevusaladel enam nii suured kasvunumbrid kui paaril eelneval kuul. „Vaatamata sellele suurenes tootmine rohkem kui pooltel töötleva tööstuse tegevusaladel,“ lisab ta.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest kasvas puidu töötlemine (5,9%) ja toiduainete (4,3%),  elektriseadmete (9,7%) ning ehitusmaterjalide (11,6%) tootmine. Samale tasemele jäi metalltoodete toomine. Mahud vähenesid aga elektroonikaseadmete (16,6%) ja mööbli (2,5%) tootmises.

Töötleva tööstuse toodangust 67% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim farmaatsia ning arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises.Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes mulluse oktoobriga 11,5% ja müük siseturule 21,9%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel vähenesid mahud tööstuses kokku võrreldes septembriga 2,4%, ning töötlevas tööstuses 1,3%.

Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta oktoobriga 24,9% ning soojuse tootmine 4,6%.

Viimased uudised