Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Sri Lanka keelustas nädal pärast terrorirünnakuid kõik näokatted, et terroristid ei saaks oma nägu varjata ja seeläbi uut veretööd toime panna.

Keelustati kõik näokatted, kaasa arvatud loorid, burkad ja niqabid. President Maithripala Sirisena kuulutas erakorralise seaduse välja nädal pärast terrorirünnakuid, vahendab Daily Mail.

See tähendab, et ükski moslem enam Sri Lankal näokatte taha varjuda ei saa. Ettepaneku näokatete keelustamiseks tegi eelmisel nädalal üks parlamendi liige, kuna on selgunud, et kurjategijad kasutavad näokatteid oma isiku varjamiseks.

Uus seadus ei keela naistel kanda rätti ehk hijabit, mis jätab näo välja, aga katab juuksed ja kaela. Sri Lanka on valdavalt budistlik riik, moslemeid on 10 protsendi ringis. Paljud terroristid on kandnud burkat oma koletööde toimepanemise ajal.

Sri Lanka bans face coverings to ‘prevent terrorists covering up’

Sri Lanka bans any form of face covering in public including burqas and niqabs Ban introduced citing ‘national security’ and not making ’identification difficult’ President Maithripala Sirisena announced emergency laws a week after atrocity Over 250 killed after suicide bombs went off at six luxury hotels and churches Sri Lanka announced a ban on face coverings, including veils and burqas, in the wake of the Easter suicide bombings that killed 253 people.

Viimased uudised