Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lugesin, et Eestis on röögatu hinnatõus, kõik minevat muudkui kallimaks. Inimesed ei jaksa omale enam poest meelepäraseid roogi osta, kohvikus käimisest rääkimata.

Meie käisime ka Võrus sageli kohvikus ja tellisime endale restoranist toitu koju. Näiteks Taeva restoranist ja Eva Sushist. Nüüd ei teagi, kas enam jaksaks tellida. Räägitakse, et lõhe hind on hirmus kalliks läinud.

Siin Portugalis pole vähemasti restoranide osas mitte midagi muutunud, hinnad on TÄPSELT samad, mis aasta tagasi. Suure prae saab endiselt kätte 7-8 euro eest, kui just mõnda luksuskohta või turistikasse ei roni. Ausas restoranis prae eest üle 8 euro maksma ei pea – isegi Lissabonis (seal on muidugi hästi palju turistikaid, kus võib kõvasti petta saada, tuleb olla ettevaatlik ning täpselt teada, millised restoranid on ausad).

Kõige soodsam koht keha kinnitamiseks on aga konkurentsitult supermarket Pingo Doce’i söökla, kus toit on lihtne, aga hea. Seal maksab suur praad 6-7 eurot ning supp – uskuge või mitte – ainult nati üle 70 sendi.

Panen siia kirja meie tänase restoraniskäigu hinnasedeli, saate Eesti hindadega võrrelda:

Kalkunipraad valge riisi ja brokkoliga – 6,29 eurot
Vesi (0,5 L pudel) – 36 senti
Suur kausitäis juurviljasuppi – 74 senti
Kalapraad (merikoger) valge riisi ja brokkoliga – 6,99
Vegetaldrik riisi, brokkoli ja kartulitega – 2,25
Leib – 12 senti.
Ehk siis, ma ei tea, kas Eestis saab kuskil nii soodsalt süüa? Kui jah, siis soovitage 😀
Pildil minu tänane kalkunipraad.
IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised