Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tõrvas on jõulude ajal puhkenud suurem sorti skandaal, kus vallavanem kutsub üles tegema valda fiktiivseid sissekirjutusi ja pakub selle eest preemiat.

Nimelt on vallavanem Maido Ruusmann teinud oma Facebooki kontol üleskutse, milles kutsub inimesi üles valda sisse kirjutama, lubab selle eest kingituseks valla meenekotti ja lisab muu hulgas järgmist:

„Tahaksid sisse kirjutada, aga kohe ei hüppa pähe kuhu, anna endast märku, usun, et leiame mõne hea sõbra, tuttava, kes oleks nõus Tõrva valla aadressiga võõrustama.”

Sisuliselt tähendab see, et vallavanem kaupleb fiktiivsete sissekirjutustega. Seni on seda nippi kasutanud poliitikud valimiste-eelsel ajal, et toetajaid juurde saada, või laudsa ennast kandideerimiseks sisse kirjutada, aga seda on tehtud varjatult. Nüüd pakutakse sellist võimalust lausa avalikult. Kõigele lisaks kutsub vallavanem üles postitust jagama.

Vallavanema üleskutse peale on juba vihaselt reageerinud keskonnaminister Siim Kiisler, kes kirjutab samuti Facebookis järgmist:

„Vallavanem kutsub kodanikke üles esitama riigile valeandmeid. Kui kodanik ise ei saa valeandmete esitamisega hakkama, siis lubab vallavanem leida isiku, kes aitaks valeandmete esitamisele kaasa omapoolse nõusolekuga. Sellist seaduserikkumist lubab vallavanem premeerida! Maksumaksja kulul.”

Ruusmann põhjendab üleskutset asjaoluga, et omavalitsuste jaoks fikseeritakse aasta lõpus nende inimeste hulk, kelle tulumaksust laekub järgneval aastal enam kui pool selle omavalitsuse eelarvesse. Seetõttu korraldavad paljud omavalitsused enne aasta lõppu sissekirjutuse kampaaniaid, pakkudes selle eest kingitusi. Seni pole aga ükski omavalitsus pakkunud avalikult sissekirjutust „sõbra” juurde.

Viimased uudised