Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Anonüümsust palunud Võru linnavalitsuse töötaja sõnul on linnapea Anti Allas viinud mitmed linnavalitsuse töötajad oma despootliku käitumisega pisarate äärele.

Täna tahaksin ma kirjutada despootlusest Võru linnavalitsuses. Olin juba varem kuulnud jutte, et Võru linnapea Anti Allas on täielik despoot, kes hoiab oma alluvaid hirmuvalitsuse all. Näiteks rääkis mulle üks Võrus elav vanaproua, et oli kord käinud linnavalitsuses oma probleemile lahendust otsimas ning talle naerdi sõna otseses mõttes näkku. Naerjaks olnud noor abilinnapea Toomas Sarapuu, kes soovitanud tal „mujale kolida,” kui talle Võrus ei meeldi.

Allase kohta jälle räägiti, et ta karjub inimeste peale. „Helistasin talle ja ta sõna otseses mõttes saatis mu pikalt,” rääkis üks teine Võru naine. Mõlemad naised olid hämmingus, sest Allas oli neile enne jätnud väga hea mulje. „Lehvivate lokkidega nagu Arnold Rüütel, viks, viisakas ja klanitud,” kirjeldas telefoni teel läbi sõimatud naisterahvas oma esmamuljet. „Aga kui suu lahti tegi, siis tuli sealt torust ikka riburadapidi kõiksugu inetusi. Ma veel imestasin, et mina olen vana inimene ja niimoodi sõimata vana inimest.”

Tunnistan ausalt, et ka minul isiklikult jäi Allasest alul väga hea mulje. Kui ta veel Võru maavalitsuses töötas ja mina Võrumaa Teatajas, siis sai temaga sagedasti mõne loo tarvis räägitud. Ja tõesti – siis oli Anti väga viisakas. Aga pärast seda, kui võimu juurde pääses, muutus täiesti. Kõrgendas häält, kui sinuga rääkis, ning kui temast mõni vähekegi kriitiline artikkel ilmus, helistas toimetusse ja päris pahaselt, KUST ja KELLE KÄEST info tuli.

Nüüd kuulen, et ta teeb oma alluvatega sama. Minuga võttis ühendust üks inimene linnavalitsusest, kes palus jumalakeeli, et ma tema nime kusagil ei mainiks. Tema sõnul on Allas läinud aasta-aastalt üha ülbemaks, ning linnavalitsuse töötajad nutavad, sest linnapea oskab alati öelda just kõige õelamini ning haavata inimest just sellest küljest, kus tal kõige valusam on. „Me ei tohi enam ajakirjanikega rääkida,” ütles ta. „Kõik peab enne Allasega kooskõlastatud olema.” Linnaametniku sõnul on Allasel tavaks tema hinnangul eksinud inimese kabinetti tormata ning ta kurjalt läbi sõimata. „Eile kärkis ta minuga,” sõnas ta murduval häälel. „Kusjuures ma ei olnud mitte midagi teinud! Aga ikka sain sõimata. Siiamaani ei tea, mille pärast.”

Lõunaeestlane hoiab nüüd igatahes Võru linnavalitsuse tegemistel hoolsalt silma peal, sest selline tööalane tagakiusamine on lubamatu. Ülemus peab end alluvate suhtes viisakalt ja väärikalt ülal pidama ning kui ongi erimeelsusi, siis lahendama need oma positsioonile kohaselt.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised