Sporditarbed, spordivarustus e-spordipood:sportlik.ee

 

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kohus mõistis kolmapäeval sõidukiirusega 150 km/h kihutanud juhiloata 24-aastase mehe 20 päevaks aresti.

Kihutaja tabati liiklustalgute päeval Tartumaal Ilmatsalu teel, mille kohta oli mitu inimest teada andnud, et see 90 km/h piiranguga teelõik paistab silma ohtlike kihutajate poolest.

Keskpäeval fikseeris politsei seal läheneva Audi A6 kiiruseks umbes 150 km/h. Autoroolis olnud 24-aastane Joosep peeti kinni ning kontrollimisel selgus, et mehel pole ka juhtimisõigust. Ta viidi arestimajja kohut ootama, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Mees kiirustas lasteaeda toitu viima

Varemgi juhtimisõiguseta roolist tabatud mees rääkis reedel kohtus, et võttis teadlikult riski sõitu minna lootuses, et ta politseile vahele ei jää. Väidetavasti kiirustas ta lasteaeda, kuhu pidi lõunaajaks lastele nende toidu kohale viima. Kohus määras mehele karistuseks 20 arestipäeva.

„Igati üllas on muretseda selle pärast, et väikestel lastel oleks kõht täis ja tuju hea, kuid ühtki head tegu ei tohi teha teiste inimeste ohutuse arvelt. Kolme nädala jagu arestipäevi on piisav aeg, et Joosep saaks oma tegudest järeldusi teha enne, kui see kellegi jaoks halvasti lõppeb,” ütles kohtus politseid esindanud Lõuna prefektuuri vanemkomissar Vallo Tõnuvere.

Sel aastal on politsei kiirusületamiselt avastanud ligi 2000 autojuhti, mis on umbes 500 võrra vähem kui mullu samal perioodil.

LÕUNAEESTLANE

Neljapäeva hommikul lõppenud liiklustalgutel peeti Kagu piirkonnas ööpäeva jooksul kinni 60 sõidukit, mille juhid olid ületanud lubatud piirkiirust.

Neist 39 juhul piirdus kinnipidamine vestlusega liigsuure kiiruse ohtlikkusest. „Paraku oli aga mõne juhi jalg sedavõrd raske, et ainiti vestlusega politsei piirduda ei saanud, seetõttu said kontrollitutest seitse juhti liigse kiiruse eest ka karistada,” ütles Kagu jaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk.

Kagu jaoskonnas laekus liiklustalgutele inimestelt ligi 60 ettepanekut ning enamik neist olid seotud piirkiiruse ületamisega. Veel toodi välja mõned ohtlikud möödasõidukohad, parkimisprobleemid ja ebasobivad noorte kogunemispaigad.

„Murekohti jagus nii suurematesse linnadesse, asulatesse kui ka kõrvalisematesse kohtadesse. Elanike aktiivsus ettepanekute esitamisel näitab ehedalt, et kogukond tunneb siirast muret enda kodukandi, laste koolitee või igapäevase liikumismarsruudi turvalisuse pärast,” lisas Soekarusk.

Eestis tervikuna osales liiklustalgutel 264 politseinikku, kes vestlesid 823 juhiga ning karistasid 173 kiiruseületajat.

LÕUNAEESTLANE

VAATA LISAKS: LIIKLUSTALGUD: Kagu-Eesti liikluspilt püsib stabiilne

Kolmapäeva hommikul startinud liiklustalgutel hindasid Kagu jaoskonna politseinikud kokku 68 kohta, kus autojuhtidel on kombeks ületada lubatud sõidukiirust või kus pole inimeste hinnangul liiklemine turvaline.

„Praegu on patrullid paigutatud laiali, osaleb kokku 28 politseiametnikku ja kontrollime 68 kohta,” rääkis Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk Lõunaeestlasele. „Tegevus on jaotatud ööpäeva peale laiali – erinevatel aegadel, erinevates kohtades mõõdavad politseinikud kiirust.”

Liiklustalgute eel said inimesed politseile teada anda nendest teelõikudest, kus autojuhid kipuvad piirkiirust ületama või kus tuleks liikluskorraldust turvalisemaks muuta. Politsei poolt kontrollitavate kohtade sekka mahtus nii tihedama liiklusega teelõike kui ka vaiksemaid kohti. Üle Eesti kogunes selliseid kohti 1600.

„Me käime, kontrollime need kohad üle, et kas me võtame need edaspidigi liiklusjärelevalve alla või anname info üle maanteeametile või kohalikule omavalitsusele juhul, kui on näiteks vaja paigaldada mingi märk või mingi muu liikluskorraldusvahend,” selgitas Soekarusk.

Joobes juhte vähem

Liikluspilt üldiselt pole tema sõnul aga viimastel aastatel Kagu-Eesti teedel oluliselt muutunud. Ei halvemaks, ega ka paremaks.

„Eelmise aastaga võrreldes on mõnevõrra vähenenud joobes juhtide arv, aga kiiruseületamise ajad on tegelikult alles ees. Panengi südamele seda inimestele, et ilusate ilmadega jälgige ikka spidomeetrit,” lisas Soekarusk.

Mullu 21. aprillil ööpäeva kestnud talgutel osales rohkem kui 250 politseinikku, kes vormistasid 220 kiiruseületamist ning lisaks sellele vestlesid ligi poole tuhande juhiga. Tänavuste liiklustalgute tulemused selguvad neljapäeval.

Vaata videolugu liiklustalgutest.

ARVED BREIDAKS

VAATA LISAKS: Kagu piirkonnas peeti liiklustalgutel kinni 60 sõidukit

Kolmapäeval toimuvatel liiklustalgutel jälgivad politseinikud piirkiirusest kinni pidamist inimeste soovitud kohtades.

Ööpäev kestvate liiklustalgute eel andsid inimesed teada rohkem kui 1600 probleemsest kohast, kuhu politseinike suuremat tähelepanu soovitakse. Peamiselt valmistab muret autojuhtide piirkiirusest kinnipidamine.

„Ilusate ilmade saabudes saab meie teede suurimaks mureks kiirus. Paraku on levinud arusaam, et õnnetused juhtuvad teiste inimestega, mitte minuga ning kiirust ületatakse vastutust ja ohtu tundmata,” ütles politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Aasta-aastalt kasvanud kiiruseületamiste arv linnades on üks põhjus, miks ka tänavused politsei liiklustalgute fookuses on kiiruseületajad.

„Enamik sissekande teinud inimestest tunneb siirast muret oma elukoha, lapse koolitee või igapäevase liikumismarsruudi turvalisuse pärast. Kogutud info annab meile pildi, millistes kohtades ja kui paljusid kiirust ületavad juhid häirivad ja ohtu seavad. Oleme 24 tunni jooksul just seal, kuhu meid oodatakse,” lisas Loigo.

Mullu 21. aprillil ööpäeva kestnud talgutel osales rohkem kui 250 politseinikku, kes vormistasid 220 kiiruseületamist ning lisaks sellele vestlesid ligi poole tuhande juhiga.

LÕUNAEESTLANE

Alates kolmapäevast saavad inimesed nädala jooksul märkida politsei- ja piirivalveameti liiklustalgute kaardirakendusse kohti, kus piirkiirusi ületavad juhid muudavad liiklemise ohtlikuks.

Aasta-aastalt kasvanud kiiruseületamiste arv linnades on üks põhjus, miks tänavused politsei liiklustalgud keskenduvad raske jalaga juhtidele. Ettepanekuid saab sisestada 11. aprillini, misjärel teeb politsei 19. aprillil liiklusjärelvalvet märgitud ettepanekute alusel.

„Liiklustalgud on Eestis elavate inimeste ja politseinike ühine ettevõtmine liikluse turvalisemaks muutmiseks. Saame minna nendele ristmikele, teedele ja tänavatele, kuhu meid oodatakse,” ütles politseikapten Sirle Loigo. „Kui ühel päeval pööravad 250 politseinikku tähelepanu kiiruseületajatele, siis see peaks juhid panema mõtlema, milline oht lubatust suurem kiirus on.”

19. aprillil toimuvad liiklustalgud on üleeuroopalised ning Euroopa liikluspolitseinikke võrgustiku Tispoli ühine ettevõtmine. Eestis saab ettepanekuid teha siiski vaid kohalike liiklusmurede kohta.

Eelmisel aastal märkisid inimesed üles 1200 kohta, kus kiiruseületamise valmistab muret. 2014. aastal laekus PPA-le ligi 3000 ettepanekut, neist üle 800 puudutasid sõidukiirust.

LÕUNAEESTLANE