Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

liiklustalgud

Kolmapäeva hommikul startinud liiklustalgutel hindasid Kagu jaoskonna politseinikud kokku 68 kohta, kus autojuhtidel on kombeks ületada lubatud sõidukiirust või kus pole inimeste hinnangul liiklemine turvaline.

„Praegu on patrullid paigutatud laiali, osaleb kokku 28 politseiametnikku ja kontrollime 68 kohta,” rääkis Kagu politseijaoskonna patrulltalituse juht Madis Soekarusk Lõunaeestlasele. „Tegevus on jaotatud ööpäeva peale laiali – erinevatel aegadel, erinevates kohtades mõõdavad politseinikud kiirust.”

Liiklustalgute eel said inimesed politseile teada anda nendest teelõikudest, kus autojuhid kipuvad piirkiirust ületama või kus tuleks liikluskorraldust turvalisemaks muuta. Politsei poolt kontrollitavate kohtade sekka mahtus nii tihedama liiklusega teelõike kui ka vaiksemaid kohti. Üle Eesti kogunes selliseid kohti 1600.

„Me käime, kontrollime need kohad üle, et kas me võtame need edaspidigi liiklusjärelevalve alla või anname info üle maanteeametile või kohalikule omavalitsusele juhul, kui on näiteks vaja paigaldada mingi märk või mingi muu liikluskorraldusvahend,” selgitas Soekarusk.

Joobes juhte vähem

Liikluspilt üldiselt pole tema sõnul aga viimastel aastatel Kagu-Eesti teedel oluliselt muutunud. Ei halvemaks, ega ka paremaks.

„Eelmise aastaga võrreldes on mõnevõrra vähenenud joobes juhtide arv, aga kiiruseületamise ajad on tegelikult alles ees. Panengi südamele seda inimestele, et ilusate ilmadega jälgige ikka spidomeetrit,” lisas Soekarusk.

Mullu 21. aprillil ööpäeva kestnud talgutel osales rohkem kui 250 politseinikku, kes vormistasid 220 kiiruseületamist ning lisaks sellele vestlesid ligi poole tuhande juhiga. Tänavuste liiklustalgute tulemused selguvad neljapäeval.

Vaata videolugu liiklustalgutest.

ARVED BREIDAKS

VAATA LISAKS: Kagu piirkonnas peeti liiklustalgutel kinni 60 sõidukit

Viimased uudised