Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesootaval laupäeval tasub kõikidel tõelistel toidugurmaanidel võtta ette teekond Setomaale, kus on avatud ehedad Seto talukohvikud ning seda hommikul kella 12st kuni õhtul kella kaheksani. Selle toreda ürituse nimeks on Seto Külävüü Kostipäev ning oma uksed teeb lahti lausa 19 kena kohakest.

Lõunaeestlane astus ühte sellisesse armsasse talukohvikusse juba ka sisse ning veendus, et tegemist on kohaga, mida tasub kindlasti külastada. Sõbraliku Tsergondõ küla talurahvale Arno Varesele ja Hele Kroonile kuuluval maaliliselt kaunil taluõuel asuv kohvik paikneb Setomaa vallas Tsergondõ külas (Meremäe külje all, veidi maad Obinitsa poole sõita ja sealt Võmmorski peale) ning kannab nime Umastõ Tsäimaja. Täpne aadress on: Varese talu, Tsergondõ küla, Setomaa vald, Võrumaa.

Avaral taluõuel jagub ruumi nii inimestele kui loomadele ja lindudele. Tulijaid tervitavad sõbraliku olemisega taksitüüpi Donna-Doffy (hüüdnimed Doffutska või Duudi😀) ja seitšitüüpi Rocco. Taamal siblivad oma aedikutes kanad, pardid ning haned, keda pererahvas lahkesti imetleda lubab.

Kostipäeval ongi Umastõ Tsäimajas märksõnaks „hani” ning külalistel avaneb võimalus mekkida nii hanest valmistatud seljankat kui hanemunast tehtud sõira ja pannkooke, lisaks on menüüs mulgipuder ning härjasilmad. Joogiks on taluperenaise valmistatud marjavein ja koduõlu.

Väärib rõhutamist, et talukohvikus pakutav toit tuleb taluaiast ja- laudast ning talutoidu aiasaaduste kasvule on andnud indu talulaut oma väärtusliku sõnnikuga.

Samuti on pererahvas hoolitsenud külaliste turvalisuse eest – avaral õuel on küllalt ruumi, et kaks pluss kaks reeglist kinni pidada, ning kohvikust ei puudu ka käte desinfitseerimise vahendid.

Nii et mis muud kui laupäeval Kostipäevale! Kes Setomaa tee jalge alla plaanib võtta, tasub kindlasti kiigata ka Seto Külävüü veebilehele, mis asub aadressil https://www.facebook.com/SetoKyyk/.

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised