Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Põhikooli videote II koht ja rahva lemmikud Mattias Mägi ja Marika Lehiste Kambjast. Foto: RK

Reedel, 1. veebruaril anti Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis üle Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskus sanditamisfestivali „Hakkame santima!“ kogumiskonkursi „Märka marti!“ auhinnad.

 Üleriigilise sanditamisfestivali „Hakkame santima!“ raames toimunud kogumiskonkursil „Märka marti!“ koguti mardikuu jooksul meie elavast sandijooksmiskombestikust pilte, videoid ja jutte nii helis kui tekstis. Konkursile laekus 94 tööd. Võidutööd valis välja viieliikmeline žürii ning rahva lemmikud selgusid rahvahääletusel, kus osales 757 inimest.

Ühtekokku jagati tunnustusi neljas vanusegrupis: algklassid, põhikool, gümnaasium ja täiskasvanud.

Algklasside fotokonkursi võitjad:

I koht – Mirell Raja, Helena Caroly Kukispuu ja Toomas Anijärv Lihula muusika- ja kunstikoolist (juhendajad Kea Pelapson, Piia Saak, Olev Mihkelmaa)

II koht – Ege Kirik Harjumaalt

III koht – Karin Milinevitš Harjumaalt

Rahva lemmik – Saskia Priks Pelgulinna gümnaasiumi 4b klass

Põhikooli fotokonkursi võitjad:

I koht – Anneli Pikkmets Lihulast

II koht -Kristel Oosim, Carmen-Katriine Särak, Astrid Põhako, Anu Antsi, Helina Oosim ja Kai Urb Lihula muusika- ja kunstikoolist (juhendajad Kea Pelapson, Piia Saak ja Olev Mihkelmaa)

III koht – Marju Rebane Valgast

Rahva lemmik – Kerdo Vainer Tamsalu gümnaasiumi 9.klass

Gümnaasiumi fotokonkursi võitja (laekus ainult üks töö):

I koht – Indrek Niibo, Liisi Sepma, Sander Gering, Toomas Laigu, Helen Allikvee ja Liis Kägu Tartumaalt

Täiskasvanute fotokonkursi võitjad:

I koht – Urmas Madiste ja Lauren Williams Tartumaalt

II koht – Madli-Maria Naulainen Kuressaarest

III koht – Peeter Juhkam Tartust

Rahva lemmik – Marju Vesik, SA Kihnu Kultuuriruum

Vanad fotod:

I – II koht – Aime Koit Läänemaalt

I – II koht – Marika Viks Valgamaalt

Rahva lemmik – Marika Viks Valgamaalt

Maskide fotode eriauhind – Merit Karise Saaremaalt

Algklasside videote võitjad:

I koht – Muhu noortekeskuse filmiringi noored (juhendaja Arnek Grubnik)

II koht – Jana Küppar Tallinnast

III koht – Maret Vandel Tallinnast

Rahva lemmik – Mare Kütt; Kristina Hüüs Rakverest

Põhikooli videote võitjad:

I koht – Piia Saak Lihula muusika ja kunstikoolist

II koht – Marika Lehiste ja Mattias Mägi Kambjast

III koht – Merili Madisoo Valgast

Rahva lemmik – Marika Lehiste ja Mattias Mägi Kambjast

Täiskasvanute videote võitjad:

I koht – Mari Lepik, Oliver Parrest, Marek Tarkin, Margus Lepik ja Liisi Kilgas Saaremaalt

II koht – Erika Kalamees ja Margit Pelli Rakverest

III koht – Kaisa Lumiste Raplamaalt

Rahva lemmik – Jaanika Säde Kiviõlist

Põhikooli lugude võitjad:

I koht – Triinu Kull Palupera põhikoolist

II koht – Cristel Valeeria Maasik Haljala koolist

III koht – Emmeliine Sepp Haljala koolist

Rahva lemmik – Cristel Valeeria Maasik Haljala koolist

Täiskasvanute lugude võitjad:

I koht – Eha Tiidla Kastre vallast

II koht – Meeli Õunap Iisakult

III koht – Svetlana Roht Põlvast

Rahva lemmik – Marika Viks Nõuni kultuurimajast

Eesti Folkloorinõukogu ja Rahvakultuuri Keskus tänavad kõiki maakondlikke koordinaatoreid, koostööpartnereid ja toetajaid ning soovib õnne laureaatidele.

Kogumiskonkursi „Märka marti!“ kohta leiab rohkem infot ja fotosid:

www.mardipaev.com

https://www.parandiaasta.ee/marka-marti

https://www.facebook.com/hakkamesantima

Kommentaarid

Viimased uudised