Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

täiskasvanud

Taevaskoja raamatukogus tunnustatati esmaspäeval maavanema tänukirjaga iga-aastase täiskasvanud õppija nädala puhul Põlvamaa laureaate.

Põlvamaa aasta õppija on iluteenindaja Aivi Aigro, aasta koolitaja Värska muusikakooli direktor Tiina Kadarpik ning aasta raamatukogu Taevaskoja raamatukogu, mille nimel võttis autasu vastu raamatukoguhoidja Ivi Raudsepp.

„Tänapäeva nõudlikus maailmas tuleb järjest rohkem pingutada, mitte ühestki kooliharidusest üksi ei piisa. Eesmärk selles võidujooksus pole osavõtt, vaid võit,” sõnas maavanem Igor Taro. „Seejuures räägime võidust mitte kellegi muu kui iseenda üle.”

Aasta õppija nimetuse pälvinud Aivi Aigro avas mullu sügisel Valgjärve vanas koolimajas ilusalongi „Sinitiib”. Viimaste aastate jooksul on Aigro läbinud erialaseid koolitusi ning on ennast valdkonna arengutega pidevalt kursis hoidnud.

Aasta koolitaja tiitel läks Setomaale Värskasse. Kohaliku muusikakooli direktor Tiina Kadarpik on aktiivselt arendanud seto pärimuskultuuri ning seeläbi tugevdanud põlvkondade vahelist sidusust. Tema juhtimisel on koolis loodud kandle- ja karmoškaansamblid, samuti korraldab ta mitmeid laulu ja pillimängu õpitubasid. 2007. aastast on Kadarpik olnud Värska naiskoori dirigent ning tänavu kevadel toimunud Uma Pidol oli ta segakooride üldjuht.

Aasta raamatukogu tiitli saanud Taevaskoja raamatukogu on küla süda. Üheskoos raamatukogu juurde loodud seltsinguga „Vesipapp” on korraldatud erinevaid üritusi, loenguid ja kohtumisõhtuid loomeinimestega.

Täiskasvanud õppija nädal oli juba 19. korda toimunud elukestvat õpet propageeriv ürituste sari.

Lõunaeestlane

Viimased uudised