Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Eesti Töötukassa

Eesti Töötukassa tänas eelmise aasta parimaid tööandjaid ning koostööpartnereid ning kuulutas välja aasta alustava ettevõtja 2019. 

Alustav ettevõtja 2019 on Põlvamaal elav Andi Jaaska, kes tegi oma ettevõtte 2018. aasta kevadel. Tema ettevõte OÜ MK-Metsatööd tegeleb metsatöödega – tehakse harvendusraiet, istutatakse metsa. Andi äriplaan algab lausega „Oma ettevõttest olen unistanud juba põhikoolist alates“. Tänased tulemused näitavad, et Andi on ettevõtjana hästi hakkama saanud ja tema unistus on täitunud.

Andil on seljaprobleemeide tõttu vähenenud töövõime, mis pole aga pannud teda loobuma oma unistustest. „Enda tervisele mõeldes tunnen, et ettevõtjana olen osaline tööturul, mitte ei elatu ainult abirahadest,“ märkis ta.

Tänati ka maakondade parimaid tööandjaid ja koostööpartnereid.

Põlvamaa Aasta Tööandja on AS Räpina Paberivabrik, see on pika ajalooga, tuntud ja mainekas ettevõte, kus pakutakse tööd ka erivajadustega inimestele. Tartumaa Aasta Tööandja on AS GoBus. Seda ettevõtet võib iseloomustada kui paindlikku tegijat transporditurul, kes otsib uusi võimalusi ja võtab ette julgeid samme nende elluviimiseks. Valgamaa Aasta Tööandja on Arel Plus OÜ. Ettevõte tegeleb puitmajade, saunade, kämpingute ning kümblustünnide tootmisega ja on elu sisse puhunud vanale, Tõrva lähistel aastaid tühjalt seisnud tootmishoonele. Võrumaa Aasta Tööandja on piirkonna suurim tööandja – AS Antsla-Inno.

Põlvamaa Aasta Koostööpartner on Põlva Gümnaasium. Põlva Gümnaasium on alati avatud koostööks ja tunneb huvi, et kooli õpilased saaksid karjäärivalikute osas töötukassast nõu. Tartumaa Aasta Koostööpartner on kogemusnõustaja Avo Vesberg, kes oskab tänu oma kogemustele aidata inimesel näha rohkem võimalusi ja valikuid, et elu tagasi rööbastele  saada. Valgamaa Aasta Koostööpartner  on Valgamaa Kutseõppekeskus. Koostöös Valgamaa Kutseõppekeskusega on töötukassal olnud võimalus arendada maakonnas täiskasvanute ümber-ja täiendõpet. Võrumaa Aasta Koostööpartner on Ilves Koolituskeskus OÜ. Koolituskeskus pakub tööklubi ja tööharjutuse teenust ja on kujunenud paljudele inimestele omamoodi tugipunktiks.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles tänuüritusel tunnustuse saajatele: „Hea koostöö ei tähenda meeldivaid koosviibimisi, koostöö tugevust näitab see, kuidas saadakse hakkama rasketes olukordades. Mul on hea meel, et meil on tugevad partnerid ja tööandjad.“ Töötukassa tänas tööandjaid ja koostööpartnereid kaheksandat korda.

Kommentaarid

Viimased uudised