Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

vabarna

Värska vallavalitsuse välja antava Anne Vabarna nimelise omakultuuripreemia tänavused laureaadid on Jane Vabarna ja Annela Laaneots.

Vallasisese preemia vääriliseks hinnati tänavu Jane Vabarnat (pildil vasakul) aktiivse töö eest sootskana, Seto Pitsi Klubi eestvedamise ja Petseri kooli „Tsirgukestele” omakultuuri õppe korraldamise eest.

Vallavälise omakultuuripreemia saab Annela Laaneots (pildil paremal) Setomaa kajastamise eest meedias ning Tallinna Seto Laste Kooli järjepideva eestvedamise eest.

Kogukonnalt laekus auhinnale kokku neli ettepanekut. Vallasisese preemia kandidaadiks esitati veel Meel Valk Lummo Kati laululaagri ellukutsumise ja vedamise eest ning Saatse Seto Muuseumi leelotoa idee ja avamise eest.

Vallavälise preemia kandidaadiks esitati kahel korral Stepan Karja setopoisi Paul Võsonurme lapsepõlvest ja noorusest kõneleva raamatusarja kolmanda teose „Võõrad majas” ilmumise ja jätkuva Setomaad puudutavate artiklite kirjutamise eest. Komisjon esitas kandidaadiks ka Rieka Hõrna järjepideva töö ja suhtlemise eest soome-ugri rahvastega ning märkimisväärse töö eest Taarka Tarõ Köögikõses.

Preemiad antakse kätte Anne Vabarna omakultuuriõhtul 19. detsembril Värska kultuurikeskuses eelmise aasta laureaatide Anna Kõivo ja leelokoor Helmine juhtimisel.

Lõunaeestlane

Viimased uudised