Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Agne Astel-Rankla

Kodutute lemmikloomade suurt hulka Eestis aitaks regionaalministeeriumi loomakaitseseaduse muutmise väljatöötamiskavatsuse (VTK) järgi vähendada muuhulgas nõue, et lemmikuna peetav kass steriliseeritaks enne suguküpseks saamist. Loomakaitsjate hinnangul sellest meetmest ei piisa.

„Meil on mure. Eestis leitakse 10 000 hulkuvat kassi. 3000 neist on kodud. See on hästi suur probleem, kuidas neid loomade kolooniaid kontrolli alla saada. Hetkel on ühe ettepanekuna toodud välja steriliseerimine, aga vaatame läbi praegu alles kõiki ettepanekuid, et kas need on loomade heaolust tulenevalt kõige paremad ettepanekud,” ütles regionaalminister Piret Hartman (SDE).

Näiteks saab põllumajandus- ja toiduamet ettekirjutusega nõuda, et loomapidaja steriliseeriks lemmiklooma või kaubanduslikul eesmärgil peetava lemmiklooma või muul moel piiraks oma loomade paljunemist järelevalve käigus tuvastatud asjakohastel puhkudel. Selle lähenemisviisi on valinud näiteks Soome oma uues loomakaitseseaduses, vahendab ERR.

Viimased uudised