Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Schengeni 10. aastapäeval külastavad Valgat kahe riigi presidendid Kersti Kaljulaid ja Raimonds Vējonis.

Schengeni leppe allkirjastamisest möödub 10 aastat 21. detsembril. Lepe tagas vaba liikumise Valga ja Valka kodanike vahel. Selle leppe alusel kaotati kontroll Eesti ja Läti piiril ning liikumine Valgast Valkasse muutus sama lihtsaks nagu tavaline tänavaületus.

Aastapäeva puhul meenutatakse ajalooliste fotodega Eesti-Läti piiri Valga ja Valka vahel. 14.-21. detsembrini saab Raja tänaval uudistada välinäitust „Piiriga ja piiritu Valga-Valka”.

Lisaks on kõigil huvilistel põhjust minna kinno, et vaadata temaatilisi filme. Valga kinos „Säde” kultuuri- ja huvialakeskuses linastuvad 15., 17. ja 18. detsembril dokumentaalfilmid „14 käänet”, „Euroeufooria” ja „Seneca päev” ning mängufilm „Eestlanna Pariisis”. Filmide seansid on kõigile tasuta!

Schengeni aastapäeval, 21. detsembril viiakse koolides läbi Euroopa Liidu teemaline viktoriin ning Raja ja Rigas tänavate ristumiskohas toimub pidulik aastapäeva tähistamine.

Sellel päeval on kaksiklinna aukülalisteks Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja Läti Vabariigi president Raimonds Vējonis ning Eesti ja Läti suursaatkonna ning Euroopa Komisjoni esindajad.

Kontsert-programmi on lavastanud teatri Must Kast lavastaja Lennart Peep. Esinevad Piirilinna Bigbänd, dirigent José Antonio Page Ramirez, segakoor Rõõm, dirigent Sirje Päss, Valka Gümnaasiumi noortekoor, dirigent Inese Niklaviča, Valga ja Valka noored, Valga väikesed ja suured rahvatantsijad, tantsukooli JJ-Street tantsijad ja Valga muusikakooli solistid ning folklooriansambel Naburgi. Päevajuht on Juris Freimanis.

Suurel ekraanil klipid piirilugudest ja dokumentaalfilm „Koht, kust algab riik – Valka jagunemine”. Üllatuseks väike ilutulestik. Kõigile osalejatele jagatakse šokolaadiga piiriületuspass ja külma peletamiseks soe supp ning tee.

Viimased uudised