Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Homme, 4. juulil algab Rõuge vallas Sänna kultuurimõisas juba arvult 5. soome-ugri filmifestival FUFF, kus linastub ligi 50 filmi.

Festivali avab 4. juuli õhtul kell 19 Lauri Sommeri kontsert.

FUFF on lühifilmifestival, mille eesmärk on tekitada huvi soome-ugri mängu- ja eksperimentaalfilmide vastu ning mille autorid on soome-ugri filmitegijad või mis käsitlevad soome-ugri teemasid. Festivalile on teretulnud filmid kogu maailmast. Eriti julgustatud on oma töid esitama sõltumatud filmitegijad, kes ei tee põhivoolu kommertsfilme. Samuti on oodatud tudengifilmid. Festivalile on kutsutud filmide autorid, et tutvustada nende filme ja vestelda nende töödest pärast linastust.

Üritus on avatud kõigile, sealhulgas loovatele, uudishimulikele ja asjatundlikele filmitegijatele, õppejõududele, tudengitele ja kõigile teistele huvilistele.

Festivalil linastub ligikaudu 50 filmi. Lisaks filmiprogrammile toimuvad festivali raames ümarlauad, õpituba, kontserdid ja näitused. Festivalil on ainult üks võistlusprogramm: soome-ugri omariikluseta hõimurahvaste filmiprogramm. Suuremate soome-ugri maade – Eesti, Soome ja Ungari – festivaliprogramm pannakse kokku koostöös partnerite Nisi MASA, BUSHO ja Eesti Filmi Instituudiga.

Viimased uudised