Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Inimesed on nurisenud Võru keskväljaku üle, et seal on imelikud püramiidid sõidutee ääres püsti pandud ning kiriku juures ei pääse isegi surnuautoga manööverdama, rääkimata matuseliste bussidest. Keskväljakut peetakse sotsialismi võiduks Võrus ja sel pidi isegi tõsi taga olema.

Inimesed on imestanud, miks on keskväljakul nii palju rattaid. Selgub, et need pole mitte lihtsalt vankri vms rattad, vaid otsene viide jalgratastele. Rataste eesmärk on suunata inimeste mõtted jalgrattaga liikumisele. Keskväljaku arhitekt olla suisa öelnud, et platsi kavandamisel oli otsustavaks asjaolu, et autostumine on kõige suurem keskkonna risk ja terviserisk. Autod põhjustavad maailmas 3,7 miljonit surma aastas. Inimesed peaks rohkem käima jalgsi ja sõitma jalgrattaga.

Selle peale, et Võrru tuleb paljudel inimestel 20-30 km kauguselt kohale sõita ja seda on raske jalgrattaga teha, olla öeldud, et siis tuleb kasutada ühistransporti või kohapeale töökohad teha ja vähem ringi sõidelda. Ka matuste kohta olla arhitekt öelnud, et neid ei peagi kirikus korraldama.

Kirik on nüüd hädas, aga midagi enam teha ka ei ole, sest kirik andis oma maa 50 aastaks linnale tasuta rendile – muidu poleks linn saanud keskväljaku ehitamiseks eurorahasid peale.

Võru inimesed ei mäleta niisugust kiriku nudimist isegi nõukogude ajast. Sestap on Võru uut keskväljakut hakatud nimetama sotsialismi võiduks, ja seda ilmselt asja eest.

Kommentaarid

Viimased uudised