Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pixabay

Aiamööbli valik on väga lai, seda valmistatakse küllaltki erinevatest materjalidest, nii looduslikest kui plastikust. Kas mäletad veel rotangist aiamööblit, mis oli populaarne kakskümmend aastat tagasi? See materjal on taas muutunud väga populaarseks ja on üks veidi unustusse vajunud alternatiiv puidust või plastikust aiamööbli kõrval.

Kui oled otsimas uut mööblit oma aeda või rõdule, siis leia kvaliteetne ja hoolikalt valitud aiamööbel 1a.ee e-poest. Järgnevalt toome välja rotangmööbli põhilised plussid ja miinused.

Rotangist aiamööbel on valmistatud looduslikust materjalist ja sellel on küllaltki palju plusse:

  • Rotangist aiamööblit valmistatakse palmipuude väätidest. Kui puidust aiamööbli valmistamiseks tuleb langetada terve puu ja uue puu kasvamiseks kulub terve inimese eluaeg, siis rotangist aiamööbli puhul kasutatakse vaid palmipuu vääte, puu ise jäetakse kasvama. Samalt puult on võimalik uusi vääte juba aasta möödudes uuesti korjata. Seetõttu on rotangist mööbel jätkusuutlik valik ja üks keskkonnasõbralikumaid tooteid.
  • Rotangmööbel on kaalult kerge ja disain on enamasti minimalistlik. Sellist mööblit on kerge liigutada, mugav hoiustada ja see sobib ka väikesele terrassile või rõdule. Olenemata erineva rotangmööbli stiilist on samast materjalist mööblitükke lihtne omavahel kombineerida ja need sobivad hästi kokku. See tähendab, et saad oma rotangmööbli kogu ka aja jooksul soetada ja täiendada.
  • Rotangmööbel peab väga kaua vastu. Kui hoolitsed rotangmööbli eest korralikult, ei ole mingi probleem sama aiamööblit pärandada ka oma lastele. Hästi valmistatud kvaliteetne rotangist valmistatud mööbel kestab rohkem kui 25 aastat. Kvaliteetset ja hästi valitud rotangmööblit saab ühes peres kasutada nii vanavanemad kui lapselapsed.
  • Rotangist mööbel on küllaltki vastupidav temperatuuri kõikumistele. Kuigi pärineb soojast kliimast, sobib rotangmööbel hästi ka meie heitliku suveilmaga. Selline mööbel talub hästi päikest, vihma, tuult ja erinevaid temperature.

Foto: Pixabay

Siiski on sellel looduslikul aiamööblil mõned miinused.

  • Rotangist aiamööblit peetakse üsna ebamugavamaks. Nii nagu puidust või metallist aiamööbli puhul, on ka sellisel toolil või pingilkõva istuda. Lahenduseks kasuta mööblipatju ja rotangist mööbli puhul püsivad need üsna hästi oma kohal.
  • Rotangist aiamööbli valmistamise kvaliteet on võtmeküsimusega. Kuigi kvaliteetne ja korralikult valmistatud rotangmööbel kestab terve inimese eluea, siis ebakvaliteetse töö puhul võib see kiiresti ja kergesti katki minna. Ostmisel veendu, et rotangi kinnituskohad on korralikult ühendatud, vaata, et väädid ei oleks mõnest kohast lahti või liiga pehmed.
  • Rotangist aiamööbel ei ole hooldusvaba. Kuna tegemist on looduslikust materjalist tootega, vajab see siiski hooldust. Mööblit tuleb puhastada ja jälgida, et väädid ei oleks punutistest välja tulnud. Lahtised väädid tuleb kas ära lõigata või lasta parandada. Aeg-ajalt tuleks materjali hooldada, näiteks õlitada. Pikema eluea tagamiseks oleks hea kõige karmimate ilmastikutingimuste käest siiski hoiule tuua. Mööblit kaitsevad padjad ja tekid, aga vihma korral tuleks need ära võtta ja tuppa tuua.
  • Stiilid muutuvad, aga rotangmööbli välimus on endiselt samasugune. Pead kaaluma, kas selle mööbli still sobib ka mitmete aastate pärast, et selle jätkusuutliku ja keskkonnasõbraliku aiamööbli valimine ennast ära tasuks.

Rotangist aiamööbel on ajatu ja klassikaline valik ning kestab kaua. Selline aiamööbel on üks kõige keskkonnasõbralikum valik aeda või terrassile. Erinevate mööblitükkide valik on suur ja saad lihtsasti kombineerida nii laudu kui toole. Korralikult hoolt kandes säilib mööbel väga kaua ja rõõmustab sind aastaid.  Aiamööbel 1a.ee lehel ootab sind tutvuma suure valikuga, leiad endale kindlasti meelepärased tooted aeda, terrassile või rõdule. Pood on alati avatud ja saad valiku teha just sinule sobival ajal.

Viimased uudised