Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lapsed mängukal. Pilt: erakogu

Täna pidin ennast taas seaks vihastama. No käisime siis meie Peniche’is, kus meid paljaks varastati, oma Swedbanki pangakaardil järel. Mis pidi saabume 2. augustil. Saabuski. Nii et tubli, Swedbank! Ainult et… kui Inno potkastis sobranud oli, siis tuli ta auto juurde VÄEGADE nõutu näoga. Ja ütles: „Kaart on, aga PIN-koodi ei ole!” 

Ehket siis on küll kaart, aga tollega võib lutsu visata, sest PIN-koodi, millega oma raha pangaautomaadi seest kätte saada, polnd. „Huumor kuubis!” ütles väsinud Inno ja helistas Swedbanki. Swedbankist vastas väga sõbralik naishääl. Inno seletas ära, milles jama.

Seepeale küsis naishääl, et kas postkastis ei olnud kahte ümbrikku. Et ühes pidi olema pangakaart ning teises PIN-kood. Ahah. Selge. Et siis mingil seletamatul põhjusel polnud Swedbankil võimalik panna nii kaarti kui PIN-koodi ühte suurde ümbrikusse, vaid nad tuli Eestist Portugali poole saata ERALDI.

„Äkki Omniva kaotas ära?” pakkus sõbralik naishääl. Selge! Probleem on Omnivas. Ainult et Omniva ei toimeta asju Eestist Portugali, vaid ikka ainult Eesti piires. Uuumor täiega 😀 Kui ise ei kogeks, siis oleks täitsa nõus sellise naljafilmi eest peale maksma 😀 Miks polnud võimalik saata mõlemaid samas ümbrikus, nii oleks ju nii mugavam kui turvalisem (kaart ilma PINit on suht mõttetu), me teada ei saanudki.

Õnneks oli Swednabki töötajal siiski välja pakkuda varulahendus. Nimelt soovitas meil otsida oma PIN üles Swebanki äpist. Heureka! Väsinud Inno asuski äpist oma PINi otsima ning pika otsimise peale ka leidis. Aga mis tohutu ajuk… !!!

Nii et nüüd on meil siis kaks pangakaarti olemas ning riskide hajutamiseks saame ühe panna Inno ja teise minu rahakotti. Inno ostis endale muide uue rahakoti, sest muidu tal ei oleks kuhugile seda pangakaarti panna – röövlid panid ta rahakoti tuuri. Mis veel jäänd? ID-kaarti ikka veel pole, aga nagu Eestist märku antud, pole seesinatsel dokumendil mitte mingisugust tähtsust, kuna seda ei anta Eesti Vabariigi passi omanikule üldse mitte väljagi. Seega oleme saanud Eesti Vabariigi poolt ettekirjutuse paarutada Eestisse ilma juhiloata. Seega sellega jonksus!

Nii. Paar päevakest tšillime veel siin hotellis. Täna oli täitsa mõnus ilm, täna oli aint 22 kraadi ja pilves. Seepärast tegimegi väljasõidu Peniche’i. Aga hotellielu hakkab juba ajudele käima, kaua sa ikka hommikusöögilauas munaputru sööd, nüüd tahaks midagi muud. Mõtlesime, et ostame telgi ja läheme vahelduseks mõnda kämpingusse. Põhja poole, kus jahedam. Siin tuleb järgmisel nädalal 30!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised