Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Inno ja Ella basseini äärest naasmas. Foto: erakogu

See pangakaardijant hakkab juba raskelt närvidele käima! Ehk kui raske on transportida pangakaarti Eestist Portugali?

Euroopa Liidu piires??? Tellisime selle ära juba 18. juulil, röövimise hommikul. Möödas on nädal ja kaks päeva. Ja kaarti pole ikka – inimene, kelle aadressile me ta saata lasime, just kontrollis oma postkasti. Seal vedeles ainult Lissaboni saatkonnast teele pandud ajutine juhiluba. Millega saab sõita Portugali piires. No asi seegi.

Aga pangakaart! Täielik tuhajuhanlus – istu ja oota siin seda pangakaarti nagu oma hingeõnnistust nagu mu isa ütles. Inno läks ka närvi ja vaatas, kuskohas see pangaaardirisu siis PRAEGU on. Selgus, et eile oli ta Madriidis ning täna hommikul anti Lissabonile üle. Aga Peniche’i ta pole ikka veel jõundnud. No on kummivenitajad. Loodrid, päevavargad. Mitte midagi ei viitsi teha. Üht närust pangakaarti toimetavad Euroopa Liidu piirides nagu mingit matuserongi. Häääästi aeglaselt ning pühalikult. Noh, lootus on, et ta homme siia jõuab. Inno selles eriti kindel pole 😀

Küll aga saabus kohale, nagu öeldud, samuti kaua oodatud ajutine juhiluba Lissaboni saatkonnast. Miks ARK passi alusel päris juhiluba ei väljasta, jääb müsteeriumiks. Öeldi, et ainult ID-kaardiga. Aga ID-kaardi tulek võtab aega kaks kuud, öeldi saatkonnast. Ja alles seejärel saaks hakata taotlema juhiluba ARKist. Ja Eesti on veel e-riik. Või pidi olema. Komödiandid, täielik kiviaeg! Kui sa välismaal röövi ohvriks satud, siis pead seal – mida! – sitsima kaks-kolm kuud, sest Tema Majesteet ARK lihtsalt ei suvatse passi alusel juhiluba väljastada! Midagi on kapitaalselt valesti Eesti riigis.

E-riik ei ole Eesti kindlasti mitte, küll aga võib selleks saada, kui tahtmist on. Näiteks kasvõi seesama ID-kaardi taotlemine. Selleks tuleks sõita siit Balealist Lissaboni ja KÄIA SAATKONNAS. Kirjutada avaldus. Kamoon, miks ei või ID-kaarti taotleda elektrooniliselt? Või kasvõi saatkonnas endas elektrooniliselt? Ning ID-kaart võiks kohale tulla kohe, mitte KAHE KUU PÄRAST.

Muidu oli täna juba suht norm päev. Keegi ukse taga ei käinud ning magasime enam-vähem rahulikult. Eks väike võbin on ikka sees. Ehitasin näiteks köögiukse ette toolidest barrikaadi. Ning elutoa akna juurde veel suurema barrikaadi. Katsusin enne magamaminekut ust. Ärkasin iga krõbina peale. Aga küll ta laabub ning taheneb.

Praegu on lihtsalt oluline see pangakaart kätte saada. Ja homme politseis ära käia. Annan siis kohe teada, kui miskit selgub 🙂 Adeus!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised