Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hispaanias on mitu päeva olnud täielik koerailm. Foto: erakogu
Tänane hommik algas meil sedasi, et Inno äratas mind üles ja küsis, kas meil on valgeid linu. Ma olin täiesti veendunud, et näen und, sest viimasel ajal olen ma palju veidraid unesid näinud. Punaseid tanke valgel lumel, varemeid, Putini šampanjapidu, Lukašenko kihlust ja nõnda edasi. Hõõrusin silmi, aga seal oli ikka Inno, kes küsis, kas meie siinses Hispaania majapidamises leidub valgeid linu. Ise oli ta väga rõõmus ning elevil. Mis siis nüüd, mõtlesin mina unesegasena.
Ma tahan endast pilti teha, hõiskas Inno. Issand, miks, küsisin mina.
Inno selgitas erutatult, et tal oli nimelt kuidagi õnnestunud oma passi abil (mida röövlitel pihta panna ei õnnestunud, sest see oli minu käekotis, mis rippus esiku nagis, mida röövlid millegipärast ei näinud) taastada oma smart-ID telefonis. Talle nimelt tuli hommikul meili peale meeldetuletus, et tema smart-ID sertifikaadid aeguvad. Inno mõtles siis kohe, et huvitav, ma oma mobiili-ID panin kinni, kuidas see smart-ID siis veel töötab. „Mina arvasin, et need on omavahel seotud,” ütles Inno. „Või vähemasti olid.”
Siis tegi Inno oma smart-ID lahti, mida ta ei olnud teinud röövimisest peale, ja avastas: ohhhoooo, seal on täiesti võimalik passi abil (kui sul on pass alles) smart-ID telefonis käivitada. Inno tegi käbens passist pildi ja pani telefoni passi juurde, kus telefon luges passi seest mingisugust infot. Tuleb välja, et passi sees on ka mingi kiip, kust telefon suudab midagi lugeda!
Seejärel tegi Inno oma näost pildi, smart-ID skännis selle ära ning Inno sisestas oma uued PIN-koodid. Ja smart-ID töötaski! Ehket on küll võimalik smart-IDd ilma ID-kaardita käivitada.
Nüüd sai Inno LÕPUKS OMETI ära tellida – paradoksaalsel kombel – oma uue ID-kaardi, juhiloa, auto registreerimistunnistuse ning Euroopa ravikindlustuskaardi. Kui suvel öeldi Eesti Lissaboni saatkonnast, et ID-kaardi saab kätte alles kahe-kolme kuu pärast ning ALLES SEEJÄREL saab tellida juhiluba, siis nüüd saime kõik dokumendid ära tellida korraga.
ID-kaardi lasi Inno Eestist saata Lissaboni saatkonda (peaks tulema max kuu ajaga), juhiluba on valmis kümne ning auto registreerimistunnistus viie päevaga 😀 ID-kaardi saame kätte Lissaboni saatkonnast ning autodokumendid paneb sõber posti Eestist.
Ehket ei tulegi meil dokumentideta Eesti poole sõitma hakata! Ega politseinikele selgitada, miks meil dokumente pole (“We were robbed in Portugal!”) .
Nii et tunneli lõpus paistab valgus. See oli väga tore jõulukingitus. Kujutasin juba ette, kuidas prantsuse politseinik meid tee peal kinni peab ega saa midagi aru, kui Inno talle inglise keeles röövi kohta seletab, ning meid viiakse jaoskonda tunnistusi andma. Nüüd ei midagi sellist, võime igaühe nina ees oma dokumentidega vehkida 😀
Nüüd tuleb lihtsalt dokumendid ära oodata ning teha üks Lissaboni trett, et Inno ID-kaart, kui see kohale tuleb, saatkonnast kätte saada!
P.S. Kuid vara rõõmustada, ilmnes uus takistus!!! Nimelt on meil siin päevi sadanud nagu oavarrest ning sõber Badajozist andis teada, et kõik suuremad teed on kinni pandud, sest olukord on väga ohtlik. Eriti sildadel vee raskuse tõttu. See tähendab, et oleme siin vähemasti mõnda aega maailmast ära lõigatud. No loodame, et dokumentide kohale jõudmise ajaks on olukord lahenenud 🙂
IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised