Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Nonii, eilne näljapajuki päev üle elatud ning elus! Täna hommikul olid siis alles 1 sai, veerand pakki küpsiseid, tilgake mahla, mõned gluteenivabad said, üks liips juustu ning kaks pudelit vett.

Jagasime küpsised vennalikult ära ning jõime vett peale. Polnud just teab mis meelakkumise elu. Tuli meelde, kuidas hommikuti kulinal apelsinimahla joon. Ja õunamahla peale. Tekkis kerge paanika. Et äkitselt eile hilisõhtul tuttava arvele kantud raha ei jõua kohale. Ning mis siis. Oleksime pidanud jagama toda viimast saia ning siis leidsin kapist veel ühe arbuusi tarretise paki. Õehh, jube! Vesi hakkas ka otsa saama. Tulnuks juua kraanivett. Õudus kuubis!

Aga õnnejumal oli täna meie poolt ning rahake laekus ilusasti kohale. Inno ja Roosi läksid poodi. Lidlisse, kuna seal on kõige odavam. Tavaliselt me Lidlis ei käi, kuna Lidl on natuke õline, Pingo on viisakam. Ning mitte eriti palju kallim.

Tagasi tulid nad sealt kolme (!!!) suure kotitäie kraamiga. Mida kõike neis leidus, ohhhh! Igat sorti saia ning croissante, kurki, tomatit, erinevaid salateid, chilli con carne ning lihapallid nuudlitega! Kreeka jogurtid, Assooride juust, salaami, vorstikesed, skyr, Camemberti juust! Arbuus, viinamarjad, põldmarjad, mustikamoos! Kaks pudelit apelsinimahla, värskelt pressitud õuna-pirnimahl, õunamahl ja veel üks pirnimahl! Mustika-vaarika-õuna püreed Ellale. Ja veel ühte, koma teist nasvärki! No hoopis teine stoori, mis eile.

Huhhh, me olime näljasurmast päästetud ning kõik tänu Innole, kes viitsis pärast seda, kui oli Roosi nõudmisel tunde basseinis sulistamas käinud, veel poodi tormata. Ja muidugi sellele inimesele, kelle arvele me raha kanda saime.

Nüüd on kõht täis ja meel hea. Aga sain palju tagasisidet selle kohta, kuidas vaesed Eestis elavad, ja SEE ON HÄBIVÄÄRNE. Üks sõber näiteks kirjutas, et tema tuttaval on kuu lõpus pärast maksude maksmist kasutada vaid 20 eurot – ühel päeval joob lihtsalt teed ning teisel sööb. Puudega inimene! Kohutav, milline on meie sotsiaalsüsteem. Inimesed meie oma Eestis reaalselt nälgivad. Kogu auru ei maksa ikka ka Ukraina põgenike abistamisse panna, eestlased vajavad ka abi!!! Lubasin, et teen kunagi oma toidupanga, kust jagatakse vaestele tervislikku toitu, ja oma lubadused teen ma alati teoks. See võib mul nati aega võtta, nagu ka raamatu kirjutamine, aga teoks ma need teen.

Teine sõber jälle kirjutas, et temal on päevas kasutada toidule vaid viis eurot. No seda ma küll ette kujutada ei suuda. Või noh, tegelikult suudan, sest meil oli aastatel 2016-2018 ka väga tuuga. Ükskord pidime poe kassas kurgi tagasi panema (Rakvere Säästumarket, kohutav alandus!) ning teinekord otsisime spinatikarbi hinnast puudu jäävat 13 senti mööda korterit taga (ei leidnud!). Et ma olen vaene olnud, väga vaene. Ja ma tean, kuidas vaesed elavad. Nii et ma arvan, et mul on selle tervisliku toidupanga tegemiseks vajalik taustainff teada 😀

Nõndaks! Niipalju siis tänaseks. Lisan pildi tänase päeva külmkapi sisust. Homme jälle. Ma igaks juhuks ei küsinud Innolt, palju tal sulli alles on. Täna tänased mured, homme homsed 😀 Pangakaardirisu ei ole Swedbankist veel tulnud.

P.S. Inno ütles, et kokku läks veits alla 100 euro (WC paber ja majapidamispaber olid ka).

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised