Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Uus telefon. Foto: erakogu

Tervitus siis jälle siit Balealist! Tänase öö oleme siis veel siin röövikorteris, aga homme kella 12 ajal tuleb meil siit uttu tõmmata, sest uued turistid tulevad sisse.

Plaanisime endale selle nädala alul uue elamise bukkida, aga nagu te teate, siis meil pandi tuuri nii arvutid kui telefonid kui pangakaardid, aga ilma pangakaardita ei ole võimalik mitte midagi bukkida, kõik käib pangakaardi kaudu. Küsisime viimases hädas Facebookis nõu, et mis teha ja kas kellelgi ei oleks meile pakkuda elamist. Tasuda saaks kas ülekandega või sularahas. Sest arvel meil raha on ja sulli ka!

Facebookis oli nõuandjaid palju. Kes soovitas ühendust võtta naisterahvaga, kes üürib maamaja Sintra kandis, kes pakkus üht toakest Lissaboni külje all Barreiros, kes soovitas teha virtuaalkaardi ja ise omale elamine bukkida (aga kuidas teha kaarti, kui EI OLE TELEFONI??? Nõuandjail on ikka lihtne :D), kes tuletas meelde, et aga Portugalis elavad ju Tiina Kangro ning Maire Aunaste ning miks nemad meile oma maja ei paku. Kaasmaalased ju hädas 😀

Selle peale reageeris kohe Maire Aunaste (mäletate, ta kandideeris kunagi Kagu-Eestist Riigikokku?), kes oli väga pahane, et tema oli ka mängu tiritud. Aunaste seletas, et ta ei ole praegu üldse Portugalis, vaid hoopis PAIDES ning üldse ei ole tema maja praegu veel valmis, ta alles ehitab seda telefoni teel. Seetõttu tema kahjuks ei saa „perekond Tähismaad” aidata. Ma siis tänasin Mairet, et ta meie peale üldse mõtles, ning kirjutasin, et kahjuks ei sobiks tema majake meile niiehknaa, kuna Maire maja asub sügaval sisemaal, Juulike aga ei talu üldse kuuma, Lissabongi on tema jaoks liig kuum. Seepärast me ju in the first place siia ookeani äärde tulimegi 😀 Kuna siis on max 30 kraadi ka kõige kuumemal ajal, aga tavaliselt 20-24 kraadi.

Nonii, Aunaste maja me ei saanud, mis variandid olid siis veel? 😀 ÕNNEKS oli meie üürileandjal vabanenud üks korter, aga ajavahemikus 24-30 august ehk selle aja me saame olla seal (2. augustil tuleb pangakaart Eestist!). Vaja oli tekitada midagi kibekiiresti 22-23 augustiks! Inno soovitas tšekkida hotelle. Et vahepeal nad teevad häid viimase hetke pakkumisi. Ja kujutate ette, NÄKKAS! Saimegi endale 22-23 augustiks siit 20 kildi kauguselt Caldas da Rainhast, kus ka pole palav, 24-25 kraadi, hotellikese täitsa soodsa hinnaga augusti kohta – 100 eurtsi öö! Nii et so long, palmid! Me ei tule teie alla elama!!!

Mis siis veel? Ahjaa, KÕIGE TÄHTSAMA unustasin ära! Politseist helistati – üürileandja telefonile, mille ta oli meile laenanud, sest MEIL ENDAL JU TELEFONE POLE. Ja öeldi, et meid oodatakse ütlusi andma 28. augustil. Tunnistajate/kannatanutena siis. Inno läks väga elevile, kuna ta oli Google’ist näinud, et minu telefon seikleb ringi Peniche’i politseimaja kandis, ja arvas, et ju on politsei pätid kinni püüdnud. Sest miks nad meid muidu ütlusi andma kutsuvad. Roosi oli ka väga rõõmus ja ütles, et saab nüüd oma iPadi kätte. No näis. Võib-olla tahavad lihtsalt pikemat seletust selle kohta, mis juhtus.

Siis käis Inno veel täna koos Roosiga eile Worteni poest tellitud telefonil järel. Ja hüppas läbi ka toidupood Continentest. Tagasi tulles olid Inno ja Roosi väga rõõmsad ning näitasid mulle meie uut telefoni. Meil on nüüd jälle TELEFON, hurraa! Siis haaras Inno peast. „Ma olen ikka täitsa sassis!” hüüatas ta. „Ma jätsin vist oma arvuti toidupoodi. Persse. Raisk!” Innol oli nimelt tarvis telefoni kätte saamiseks arvuti Wortenisse kaasa võtta. Ja arvuti oli ununenud Continente kassalindi peale, Inno unustas selle pärast maksmist kaasa võtta.

No naera puruks. Kaks arvutit viisid minema röövlid, ühe kaotasime ise 😀 Inno tormas ummisjalu poodi tagasi. Kell oli kaheksa, kell üheksa pannakse Continente kinni. Mina palvetasin, et ta ikka selle meie AINSA arvuti kätte saaks, sest KUIDAS TA MUIDU TÖÖD EDASI TEEB???

No huhhhhhh, sai. On ikka ausaid inimesi ka siin ilmas. Keegi hea inimene oli viinud arvuti poe infoletti ning Inno sai selle pärast lühikest küsitlemist kätte. Muidu ma, sõbrad, teile siin ei kirjutaks. Sest kuidas kirjutada, KUI EI OLE ARVUTIT?

Ok, asi läheb juba väegade naljakaks, ma tänaseks lõpetan. Homme siis juba Caldas da Rainhast. Hoidke oma asjadel silm peal ja pange ööseks uks lukku! 😀

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised