Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Asjade asukohad Apple otsinguteenuses. Kuvatõmmis

Nõndaks siis 😀 Portugalis paljaks varastatud Tähismaade uskumatud seiklused lähevad edasi 😀 Mis on siis tänase päeva tähthetked?

Kõige toredam oli see, et meil TÄNA öösel sees ei käidud. Vabandust, nalja peab ka tegema 😀 Ok, hakkasime Innoga mõtlema, et keda me kahtlustame. Inno kahtlustab kõige rohkem ehitustöölisi, kes ehitasid kohe meie maja vastas ning piidlesid meid kogu aeg pika pilguga. Küllap nad panid tähele, kuidas me rõdu peal arvutitega tööd tegime. Kui Inno veel Tallinnas elas, siis tegid tema garaaži tühjaks justnimelt naaberkrundil toimetanud ehitustöölised. Lõpetasid töö seal ära ning tegid siis garaaži „keikka” veel järele. Ehk siis Inno arvab, et ju need olid need ehitustöölised. Nad kadusid objektilt just enne röövi.

Mina jälle arvan, et narkarid. Sest kui ma öösi kella viie ajal kööki koperdasin, et kirsse süüa, siis ma tundsin seal väga tugevat kanepilõhna. Ma arvan, et olid mingid suva narkarid, kes lihtsalt kasutasid juhust.

Tänase päeva KÜSIMUS NUMBER ÜKS oli aga see, kuhu kolida edasi. Kas kuuse või õigemini palmi alla? Sest sellest korterist peame me välja kolima reedel ehk 22. augustil. Tahtsime endale selle nädala alul uue elamise bukkida, Airbnb kaudu, aga kuidas sa, inimene, bukid, kui sul ei ole pangakaarti. Mitte ühtegi pangakaarti. Need pandi tuuri. Meie üürileandjal on muidu veel kortereid, aga need on kõik ära bukitud. Ainus lootus on, et keegi tühistab. Aga kui ei tühista?

Inno arvas, et võiks osta telgi ning kolida lähedalasuvasse kämpingusse.  Minu arvates see hea mõte ei ole. Sest kämping on kohe meie korteri kõrval ning mul vajub süda saapasäärde, kui ma mõtlen sellele, kuidas need röövlid siin öösel ringi töllerdasid. Telki on veel lihtsam sisse murda! Ei, see oleks liiga jube, eriti veel koos lastega.

Ainus võimalus on see, kui saaks maksta kellelegi korteri eest ülekandega (sest arvel meil raha on, meil lihtsalt pole pangakaarte) või sulas. Täna karjusime kõik kooris „Hurraa!”, sest inimene, kelle arvele me raha kandsime, sai täna meie raha kätte ning andis selle meile üle. Mis tähendab seda, et meil on nüüd lõpuks ometi sulli. Mul õnnestus kotipõhjast leida veel kolm euri, nii et kui seda raha poleks tulnud, siis me poleks päris plangid olnud ning saanuks osta Pingo Doce’ist saia ja vett. Aga õnneks, ÕNNEKS see raha ikka tuli ning Inno sai minna koos Roosiga poodi süüa ostma.

Teine asi, mille Inno ära osta saab, on TELEFON. Meil ei ole nimelt ühtegi telefoni. Need pandi tuuri. Ma küll näen Google’ist, kuidas mu telefon Peniche’i peal ringi seikleb, aga that’is it. Ühesõnaga saab Inno osta meile ühe uue telefoni. Nii! See on juba väga suur asi. Siis jääb veel ID-kaart ning kunagi kauges tulevikus, kui ID-kaart lõpuks pärale jõuab, juhiluba. Ja tehniline pass. Mingi vana tehnilise passi Inno taskust leidis, aga ei tea, kas see kõlbab. Juhiluba ikka netu.

Sedasi. Mis siis veeL. Ahjaa, meie üürileandja mees arvas, et see lõhn, mida ma kella viie ajal hommikul köögis tundsin, polnud üldse mitte kanep, vaid hoopis uinutav gaas. Tema nimelt on elanud mõnda aega Aafrikas ning teab, et seal kasutavad röövlid kellegi poole öösel sisse minnes uinutavat gaasi. See ei tapa sind ära, aga paneb sügavamalt magama. Nii et röövlid saavad oma töö rahus ära teha. Nad arvasid, et ilmselt seepärast me üles ei ärganudki. Inno on muidu väga erksa unega.

Üürileandja ise on pärit Brasiiliast ning ta ütles, et nende pool käib asi nõnda, et röövel murrab sulle sisse ja paneb sulle revolvri otsmiku peale ning ütleb, et nüüd lähme suga pangaautomaadi juurde. Et siis on kindel mats, et raha saab kätte. Meie otud röövlid aga jooksid meie pangakaartidega poodi, ilma et oleks üldse teadnud PIN-koode. Ja said kätte ainult 45 eurot. Brasiilia röövlid on ses suhtes palju karmimad, nemad juba nalja ei tee.

Siis ütles üürileandja veel seda, et naabrid olid midagi turvakaamera lindi pealt näinud mingit actionit, aga sellest pole midagi tolku, kuna Portugalis seda kasutada ei tohi. Selline röövlisõbralik suhtumine siis 🙂

Nii et sellised seisud. Panen kirja TOP TÄHTHETKED:

  1. Oleme elus ja terved, juhhei!
  2. Kõht on täis, sest külmkapis veel toitu on
  3. Raha tuli, saab osta süüa juurde ja telefoni!
  4. Meid ei ähvarda ka tulesurm, sest uut kuumalainet veel tulemas pole ning metsapõlenguid siinkandis pole.

All in all, not bad! Elame veel. Homme siis tegeleme edasi elukoha otsimisega. Ma tõesti loodan, et ei pea telki kolima. Hoian teid kursis!

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised