Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rõdu pilt. Foto: erakogu

Nonii, tänase päeva olulisemad sündmused siis pärast röövi („Ukradina, ukradina!” nagu ütles Kiir Venemaa rongijaamas)! 

Hommikul äratas meid uksekell. Ukse taga oli Portugali naispolitseinik. Selgus, et kolm meespolitseinikku, kes eile meie röövi asjaolusid tuvastamas käisid, olid unustanud võtta minu telefoninumbri. Seda naispolitseinik nüüd küsima tuligi. Meil oli aga hea võimalus näidata politseile rõdult leitud määrdunud hallikat juuksekummi, mis oli arvatavasti kukkunud röövli peast, kui ta köögi ukse kaudu põgenes. Naispolitseinik arvas, et sellega pole midagi pihta hakata, kuna selle pealt ei ole võimalik sõrmejälgi ega DNAd võtta. Ta soovitas meil selle igaks juhuks alles hoida. No hüva – kui nii, siis nii! Mina veel arvasin, et olen nagu Hercule Poirot 😀 Panga väljavõtte kohta, kust nähtus, et röövel oli kasutanud meilt tuuri pandud Juulikese kaarti eile kell 9. 45 Caldas da Rainha SPORT ZONE’is, näitas ta aga elavamat huvi ning soovitas selle saata politsei meili peale. Inno nii tegigi.

Pärast seda hakkas jälle peale pingeline helistamine. Inno tellis meile uue pangakaardi. Anti teada, et see jõuab kohale 2. augustil. Lasime selle saata oma üürileandja aadressile. Ehk siis vähemasti selle ajani peame siin passima.

Nii! Siis miljoni dollari küsimus – kuidas saada uut juhiluba ning auto tehnilist passi? Me oleme siin ju autoga ning ilma juhiloata Eestisse tagasi ei kruiisi. Inno helistas ARKi. ARKist öeldi, et juhiloa saab ainult ID-kaardiga. Selge! Aga too ID-kaart varastati ju ära koos Inno rahakotiga. Põle teist! Passiga, mis Innol alles on, aga uut juhiluba ei saa. Tuli helistada Eesti saatkonda Lissabonis, et saada uus ID-kaart. Ühtlasi oli saatkonnast vaja küsida, kas saatkonna arvele oleks võimalik kanda raha, et meil natuke sularaha oleks. Sest taskupõhjast kraapisime välja ainult kümme eurot 😀

Sedapsi! Saatkonna töötaja Lilian Kaseväli selgitas, et kahjuks saatkonnal mingit sellist arvet ei ole – kuigi aastal 2016, kui Marina Kaljurand veel välisminister oli, ta olemas oli. Me olime siis samuti Portugalis ning käisime saatkonnas küsimas – siis selgitati, et saatkonnal on spetsiaalne deposiitarve, kuhu sõbrad ja sugulased saavad saata raha, kui sa Portugalis hätta satud. Nüüd toda deposiitarvet enam aga polnud. Miks, ei tea! Aga kesikute juhtimisstiil on teada ning siiamaani on Välisministeerium olnud kesikute käes.

ID-kaardiga oli ka häda. Nimelt saaks ID-kaardi lihtsasti tellida mobiili ID-ga. Aga meie telefonid pandi pihta. Ja meil ei ole praegu rohkem kui kümme eurot sularaha, mille eest uut telefoni osta pole võimalik. Arvetel meil on rohkem raha. AGA seda ei ole võimalik kuhugi kanda. Saatkonna arvele saaks kanda, aga saatkonnal sellist arvet, kuhu raha kanda, enam pole. Naera puruks 😀

Saatkonna töötaja selgitas, et tuleb saatkonda ise kohale tulla, kuid… ID-kaardi saabumine võtab aega 2 kuud (!!!). Ehk siis nii kaua tuleks meil sitsida siin. Ja alles pärast seda saab hakata taotlema juhiluba 😀 Absurdsus kuubis, aga paraku reaalsus.

Õhtu hakul olime juba päris meeleheitel. Inno käis Roosiga poes ja ostis kümne euro eest kaks pakki saiakesi (2.74), karbi grillkana (4.28), ketšupit (89 senti), paki juustu (1.49) ja kommi (80 senti). Hämmastav, et niigi palju sai 😀 Ta käis Miniprecos, mis on Portugali kõige odavam pood.

Siis käisime närvide rahustuseks rannas. Roosi sai lainetes lustida – talle kulus see pärast rööviööd ära. Mina olin ka enne magamaminekut päris närvis ning käisin mitu korda kontrollimas, kas köögiuks on ikka lukus. Ärkasin öösel mitu korda üles.

Tagasi tulles ootas meid vahelduseks ees meeldiv üllatus. Nimelt leidus üks inimene siin Peniche’is, kelle arvele sai raha kanda ning homme peals meil olema natuke raha. Ja me saame osta endale uue telefoni. Et sellega Innole uut ID-kaart taotleda 😀

Nii et selline positiivne noodike 🙂 Vaatame siis, mis homme. Politsei arvas, et kuna röövlid meie kaardiga kohe poodi tormasid, siis on võimalus, et nad tabatakse. Kuna poes on tavaliselt turvakaamerad. No näis!

Täna on igatahes üle mitme päeva hea ning natuke turvalisem tunne.

Pildil on koht, kust röövlid korterisse pääsesid – kõigepealt üle rõdu ning siis köögiuksest sisse.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised