Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: erakogu

Täna tekkis veel üks uitmõtteke. Et mis, kui jääkski siia hotelli elama? Siin on väga mõnus. Hommikul lähed alla hommikusöögisaali ning puugid endal kõhu täis – see on kõik hinna sees. Munapuder, kõiksugu erinevad saiad ning saiakesed, juustud, vorstid, jogurtid ning muu! Kohvi. Kõik juba valmis pandud, sina ainult tõsta ette ning söö. Roosi on vaimustuses. Laisa inimese paradiis. Põõnad hommikul kella üheksani, siis loivad alla, sööd, pärast tuled hotellituppa tagasi, pikutad. Õndsus!

Ja see pole sugugi kõik! Kella 12 ajal tuleb koristaja, kes koputab uksele ning küsib lahke naeratuse saatel, kas soovite toa koristust. Airbnb korterites seda polnud. Seal käis koristaja hea juhul üks kord kuus, muul ajal tuli ise harja ning tolmuimejaga mässata. Väga tüütu. Nüüd koristatakse meil tuba ära ülepäeviti ning iga kord vahetatakse ära ka linad. Milline õndsus on värskete jahedate linade vahele pugeda! Üks paremaid asju siin maailmas. Kodus on linade vahetamine üks kõige tüütumaid asju üldse. Kuna mulle meeldivad värsked linad, siis vahetan neid mitu korda nädalas (mille peale Inno poriseb, sest tema peab siis voodi pealt ära tulema, aga talle meeldib voodis uudiseid üles panna), aga see võtab alati pea pool tundi (sest lapsed tulevad mind alati segama ning leiavad, et JUST LINADE VAHETAMISE AJAL on maailma kõige vahvam voodi peal hüpata) ning on väga vaevanõudev. Hotellis on mureta! Tuled jalutamast tagasi ning linad on ära vahetatud.

Sellest siis ka mõte, et jääkski siia hotelli elama. Internet on siin küll kohati kõikuv, nagu Portugalis tavaline, aga muidu on kõik superluks. Konditsioneer on ülivõimas ning vaatamata kuumale ilmale on meil toas mõnus jahedus. Hotelli all on jäätisekohvik, kust lastega iga päev jäätist ostmas käime. Üle tee on toidupood Pingo Doce. Mida veel tahta?

Ahjaa, igavaks võib minna. Isegi jäätisekohvik võib pika peale ära tüüdata. No Roosi eile enam ei tahtnudki. Nädal aega oli vaimustuses, aga eile ei tulnud see talle meeldegi. No ja eks oma kodu igatsus hakkab ka tekkima. Tahaks minna oma raamaturiiuli juurde ja võtta sealt mõne raamatu. Tahaks jälle hommikul postkastist ajalehe võtta ning trepi peal kohvi juua. Naabrinaisega juttu puhuda. Katariina kohvikust värskeid sooje moonisaiu osta. Ja korpe!

Ehhhhh, ei tule vist sellest hotelli elama jäämisest midagi välja. Oleks ma inimene, kes kergesti ei tüdi, aga ma ju pole 😀 Tuleb ikka see Eesti poole sõit ükspäev ette võtta. Muidugi mitte veel praegu. Praegu me ei pääse veel Prantsusmaalt kuidagi läbi, seal on 33 kraadi ning tulemas 38. Veel 14. augustilgi on 35. Aga ega meil ongi see hotell siin kuni 15. augustini kinni pandud. Nii et senikaua tuleb seda pagana munaputru suust sisse ajada ning lastele mõned põnevamad atraktsioonid välja raalida. No siin lähedal on õnneks kaks mänguväljakut.

Aga ükskord me näeme Eestis niiehknaa, ärge muretsege! 😀

IRJA TÄHISMAA

P.S. Jätkangi siis, kui Eesti pole teele asume

Viimased uudised