Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Eile andsid siin paar sõpra head nõu. Et mida te sinna Lissaboni saatkonda ronite, IDka saate niiehknaa alles kahe kuu pärast ning KÕIGE PAREMA stsenaariumi korral oleksite Eestis siis millal… oktoobris? Kuna ID-kaardiga ju jant ei lõppe. Pärast seda tuleb juhiluba taotlema hakata ning millal see ükskord saabub! Et mõttetu punnitus.

Midagi pole teha, me kamraadidel on õigus – kuna Eesti riik teeb oma välismaal röövi ohvriks sattunud kodanikele aktiivselt takistusi kalli kodumaa pinnale naasmiseks, siis on kodanikel kaks varianti: a) sitsida välismaal paar kuud, kuni kõik vajalikud dokusdaadid kohal või b) põrutada kalli kodumaa punnale ilma dokusdaatideta.

Sõbrad soovitasid meil juhiloale sülitada ning ilma juhiloata tulema hakata. „Sest kas teid on kunagi varem tee peal kinni peetud?” Olin sunnitud tunnistama, et mitte. Vähemasti mitte viimasel reisil 2020. aasta oktoobrist kuni 2021. aasta maikuuni. Veetsime siis Lissabonis viis kuud, koroonapandeemia kõrgaja. Ei kontrollitud me dokumente kuskil. Isegi need pollarid, kes meid Praca do Comerciol seisatamise pärast kinni pidasid (Portugal oli siis maailma nr 1 ning sa võisid korra päevas poodi minna, aga sa ei tohtinud seisma jääda), ei küsinud dokumente. Uurisid lihtsalt, et kust me pärit ning kus elame. That’s it.

Ehk siis kuldne nõu – saata need juhiload kuradile ning tulla Eestisse lubadeta. Kruiisida nõnda ütelda ilma lubadeta läbi Euroopa. Hispaania, Prantsusmaa, Saksa, Poola, Leedu ja Läti! Uhinal!

Aga kui kinni peetakse, küsite. Ja siis? Viskame pollaritele selle Eesti saatkonna poolt antud ajutise portugalikeelse juhiloanässi hambusse ja ütleme, et sorri, aga see on ainus, mille Eesti riik meile andis. Meil on küll passid, aga vaat kus lops, meie riigis passi alusel uut juhiluba ei saa. Ka siis, kui sa oled sattunud röövi ohvriks. Nii et jää kodanikel kalli kodumaa pinna pääle naasmiseks muud varianti kui paarutada läbi Euroopa WITHOUT DRIVING LICENCE. Näis, mis öeldakse 😀 Teeme proovi! 😀

Ühesõnaga, see plaan vajab veel konkretiseerimist! Täna oli aga muidu väga tore päev. Pold nii palav kui eile, ainult 23 kraadi ning käisime hommikul lastega mänguväljakul. Lapsed olid väga rahul. Kuna meil on peres demokraatia, alati küsitakse ka laste arvamust, siis uurisin Roosilt, mida tema nüüd teha tahaks. „Veeparki!” teadis Roosi kohe. Nii et kui ilma juhilubadeta tulema hakkame, siis tuleme kindlasti läbi Rootsi, kus on väga ägedad veepargid. Loodame, et politsei on seal leebe!

Pildil lapsed täna mängukal.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised