Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Dinopargis. Foto: erakogu

Vaevalt jõudsime RÖÖVIST toibuda, kui peame rinda pistma uue häda – PALAVUSEGA 😀 Nimelt oleme Caldas da Rainhas, kus on praegu 30 kraadi, aga päikese käes tundub nagu oleks 33 või isegi rohkem.

Õuhuuuuuudne! Õnneks on meie hotellil siin väga võimas konditsioneer – selline tunne nagu oleks Eestis 😀 Väljas küll olla ei kannata. Võib-olla kella seitsmest-kaheksast õhtul, aga varem kindlasti mitte.

Kõige jahedam on Balealis, ookeani ääres, kus me just nädala veetsime, aga sealt oli võimatu elamist leida ning kui aus olla, siis mul oli hea meel sealt tulema saada, tahaks kogu seda röövi bisnist natuke peast välja saada ning seal tuleb ta kogu aeg meelde. Nii et nüüd nädal aega Caldases! Ses samas mõnusas kolmetärnikas, kus enne olime. Uskumatul kombel on hotellid Portugalis praegu palju odavamad kui Airbnb korterid. Kui Airbnb eest tuleb välja käia 200-300 eurot öö, siis hotellituba KOOS HOMMIKUSÖÖGIGA maksab vaid 125 eurot öö. Nii et kõvasti soodsam.

Aga jahh! Kui seda röövi poleks olnud, siis me oleks juba Eesti poole teel. Vahepeal läks Prantsusmaal Bordeaux’s mõnusalt 25-27 kraadi peale ning me oleks saand sealt uhinal läbi tuisata. Plaan oligi 22. juuli tulema hakata. AGA. Röövlid otsustasid teisiti. Et mind on veel siia vaja 😀 Ja homme on Bordeaux’s juba 33 ning teisipäeval suisa 37 (!!!). Siis jääbki 33 peale. Nii et, et – tuleb veel siin passida. Mis pole ka suurem tragöödia. Tuleb lihtsalt konditsioneeritud toas olla ning päeval välja nina mitte pista 😀

Täna käisime laste nõudmisel läbi Dinopark Lourinhast ning kuigi väljas näitas 26 kraadi, tundus seal all orus nagu 33. Jõhker! Õnneks oli vähemasti muuseumimaja konditsioneeritud. Sõime dinoka sööklas, tegime kiire ringkäigu, lapsed maalisid väikeseid dinosauruseid, hullasid liivakastis ning lubasime lastele pargi poest ühe väikese asjakese. Roosi valis dinosauruste maalimiskomplekti (ta on meil suur kunstihuviline!) ning Ella dinosaurustest kõneleva raamatu (Ella valib alati raamatu).

Siis Caldasesse, kus olime jahedasse hotelli jõudes rõõmsamad kui pangakaardi saabudes 😀 Nüüd pikutame ja naudime jahedust. Küll teil Eestis on ikka vedanud. Mõnus jahedus! Jumalik. Meil tuleb kahjuks veel siin passida 🙁 2. august tuleb teine pangakaart ning siis saab ilmselt millalgi ka Lissaboni Inno ID-kaarti taotlema minna. Praegu mitte. Praegu on Lissabonis 34 (!!!!!!) ja homme 36 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Loodame, et Roosi kooli ajaks jõuame ikka Eestisse 😀

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised