Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Presidendi kantselei

Vabariigi Presidendi tänavuse jõulukaardi autor on Eesti Kunstiakadeemia tudeng Katariina Kesküla. Illustraatori valikuga soovib riigipea tuua esile ja innustada noorte kunstnike tööd.

Kaardi keskmes on laps aastavahetuse lootuste helges maailmas ning see kannab sõnumit: meie kõigi teha on rahu ja valgus meie ümber. „Eriti nii keerulistel aegadel nagu on olnud viimane aasta, on oluline endas alles hoida avatust ja õrnust. Seetõttu on ka selle aasta kaart klassikalise pliiatsijoonistuse stiilis, et pilt mõjuks iseenesest pehme ja turvalise ruumina ning kannaks endas olulisi inimlikke põhivääruseid ning hoolimist,“ lausus kaardi illustratsiooni autor Katariina Kesküla.

Mitmete kriisidega keeruline aeg lööb häirekella vaimse tervise probleemide raskusest ja karmist hinnast, ka sõda Euroopa südames näitab teravalt, kui palju on haprust ja ebakindlust siinsamas. See kõik rõhutab vajadust kanda hoolt meelerahu ja kindlustunde eest. Eesti riigi julgeoleku kõrval on president Karis võtnud oma üheks südameasjaks ka noorte vaimse tervise.

Jõulukaardid trükkis keskkonnasõbralik trükikoda Ecoprint 100 protsenti taastoodetud paberile looduslike vaikude ning õlide baasil valmistatud trükivärvidega.

Tänavu saadab president Karis Eesti inimestele ja välismaale ligi 2000 jõulukaarti. Kaardil on kirjas pühadetervitus eesti, inglise, prantsuse ja saksa keeles.

Viimased uudised