Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eile, 4. detsembril avati Riigikogus 17. korda Võrumaa meistrite käsitöö näitus-müük, mille keskne teema on pühendatud uutes piirides Võrumaale. Näituse üks osa hõlmab endas õunapuuaeda, mille oksi ehivad viljad Võrumaa laste sõnumitega „Kui ma oleksin riigikogu liige, siis…”

Võrumaa Omavalitsuste Liidu värske juhi Tiit Tootsi sõnul on tänavune näitus-müük ja ametnike visiit Riigikogus teistmoodi, kui varasemad: „Ühtepidi on Võrumaal omavalitsusi vähem – senise kolmeteistkümne asemel viis, kuid teistpidi on läbi Võru maakonna suurenemise näitus-müügil esindatud lisaks Võru kultuuriruumi käsitööle ka setu käsitöö”.

Lisaks efektsele õunaaia näitusele „Kas 5 suurt õuna on parem kui 13 väikest?“ saavad huvilised osta uudseid ja ka juba tuttavaid käsitöökaupu ning siitkandi kvaliteetset toidukraami ning joogipoolist.

Võrumaa seekordsesse delegatsiooni kuuluvad Antsla, Rõuge, Setomaa, Võru valla ja Võru linna juhid, ametnikud, töötajad ja volikogude esindajad ning Võrumaa omavalitsusliidu esindajad. Näitus-müügi avas Riigikogu esimees Eiki Nestor. Võrumaa delegatsiooni nimel tervitas kohalolijaid Võrumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees ja SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots.

Näitus-müügi avamise eelselt osales delegatsioon maaelukomisjoni istungil ja kohtus Kagu-Eesti saadikutega. Tegusa päeva lõpetas kohtumine Rahandusministeeriumi ametnikega.

Võrumaa käsitööliste näitus-müüki Riigikogus veavad eest kohalikud käsitöölised koostöös Võrumaa Omavalitsuste Liiduga. Võrumaa omavalitsuste delegatsioon viibib pealinnas kuni teisipäevani.

Viimased uudised