Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

arved breidaks

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Andres Metsoja leiab, et relva omamine tähendab kõrgendatud nõudeid relvaloa taotlejale, kuid ühiskonnas ei saa piirangutega liiale minna.

„Elus on nii, et ühtegi putru ei sööda nii palavalt kui seda keedetakse. Me ei saa muudatustega kiirustada ning enne tuleb põhjalikult analüüsida, kas tegelikud riskid tulenevad seaduslike normide puudulikkusest või nende normide täitmisel tehtud vigadest,“ ütles Andres Metsoja.

„Individuaalvastutus on ja jääb. Ühiskond ei tohiks liikuda selles suunas, et me üksikisiku vastutust üha enam eri kollegiaalsetele vastutuskandjatele delegeerime. Praktikas osutub võimatuks kõiki olukordi ette näha ja mingi normi kaudu reguleerida. Mõistagi tuleb relvade sattumist potentsiaalselt ohtlike inimeste kätte ennetada, kuid lõpuks on tegemist kümnete asjade erineva koosmõjuga – narkootilised ained, ravimid, alkohol, vaimne ebastabiilsus jne. Pole olemas eesliini või tulemüüri, mis võtab kõik ohud ja riskid lõplikult maha.“

„Seetõttu ei saa piirangutega ka liiale minna. Me ei saa luua põhjendamatuid tõkkeid ja takistusi seadusekuulekatele kodanikeke, kelle elukutse või hobi võib eeldada tulirelva omamist“ ütles Metsoja.

Viimased uudised