Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

retseptiravimid

Valitsus kiitis heaks ettepanekud uue ravimihüvitise süsteemi loomiseks, mis vähendab oluliselt suure ravimivajadusega inimeste kulusid retseptiravimitele.

„Meie eesmärk on vähendada ravimikulutusi eelkõige nendel inimestel, kelle jaoks need moodustavad praegu väga suure osa nende sissetulekust ning kellel võivad seetõttu vajalikud ravimid ostmata jääda,” ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Eestis on 110 000 inimest, kes kulutavad soodustustele vaatamata retseptiravimitele igal aastal üle 100 euro ning 15 000 inimest üle 300 euro.

„Pensionäride jaoks, kellel kõrgendatud ravivajaduse tõttu on ravimikulud kõige suuremad, tähendab see, et nad maksavad aastas terve ühe kuu pensioniraha ravimitele ja seda olukorda soovime tulevikus muuta,” lisas minister.

Suurem kulu annab suurema hüvitise

Uue ravimihüvitise süsteemi loomisega hakatakse maksma täiendavat ravimihüvitist kulutustest, mis ületavad 100 euro piiri. Kulutustelt vahemikust 100-300 eurot on kavas maksta täiendavat ravimihüvitist poole ulatuses ning 300 eurot ületavate kulutuste puhul 90 protsendi ulatuses.

Mida kõrgemad on inimese kulutused ravimitele, seda suurem on täiendav ravimihüvitis. Näiteks, kui inimene kulutab aastas ravimitele kokku 110 eurot, siis on täiendav ravimihüvitis tema jaoks 5 eurot, 250 euro kulutamisel 75 eurot ning 400 euro puhul 190 eurot.

Uue süsteemi elluviimiseks otsustas valitsus panustada ravimihüvitiste eelarvesse täiendavalt 3 miljonit eurot ning ühtlustada 2002. aastast alates kehtinud senised retseptitasud 1,27 euro ja 3,19 euro pealt 2,5 eurole retsepti kohta.

Samuti kiitis valitsus heaks tervise- ja tööministri ettepanekud anda soodusravimite loetelu ja ravimihangetega seotud korralduslikud ülesanded sotsiaalministeeriumilt üle haigekassale.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised