Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti muidu reklaamib end kui e-riiki, kus kõik nn kivijala-teenused on kaotatud ning asendatud need e-teenustega. Eesti reklaamib end nõnda suurelt üle terve maailma, käib ja kiidab, kui tore kõik on.

Et saab maksuametis 1 minutiga asjad korda ajada, e-pangas ülekandeid teha, e-Eesti portaalis kõiksugu avaldusi ja taotlusi esitada jne. Haldusreformi põhjendati samuti sellega, et kõik on internetis, pole neid kohalikke esindusi enam vajagi. Lubati, et teenused on üle interneti paremini kättesaadavad kui varem. Inimesi utsitati looma maale kaugtöökohti ja lubati, et see tasub end ära. Postkontorid kaotati ja asendati pakiautomaatidega, kuna nii pidi olema parem. President käis ja kiitis, kui tore kõik see e-asjandus on ja kuidas see iga päevaga aina paremaks läheb.

Samas oli huvitav jälgida, kuidas kõik see e-riik korraga ununes ja tegelikkuses kadus pärast väikest tormi Lõuna-Eestis. Siis sai selgeks, et kui elekter kaob, pole omavalitsusi enam sisuliselt olemaski, muust rääkimata. Pole ka presidendist enam haisugi. Isegi piirivalve kadus ära. E-riigist sai korraga g-riik, kui selgus, et igaüks peab endale isikliku generaatori muretsema, kui tahab Eestis hakkama saada.

Kahju muidugi, et see nii on, et e-riik kaob iga väiksema tuuletõmbuse peale. Samas soovitus presidendile ja teistele asjapulkadele: kui tulete järgmine kord Lõuna-Eestisse, võtke generaatorid kaasa. Muidu kes teab, mis saab.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised