Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: TÜ reoveeuuring

Tartu Ülikooli juhitava reoveeuuringu sellenädalased tulemused näitavad viirusekoguse kasvu. Eesti keskmist olukorda kirjeldava indeksiga võrreldes on koroonaviirust enim Lõuna- ja Kesk-Eesti asulate reovees, vähese viirusekogusega paistavad silma Virumaa suuremad linnad.

Reoveeuuringu kaardilt on näha, et kõige enam on viirust Lõuna-Eestis Tartus, Elvas, Põlvas, Räpinas, Otepääl ja Tõrvas. Vähem on viirust Valgas ja Nõos.

Uuringu juhi, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professori Tanel Tensoni sõnul on seekordsetest tulemustest näha, et Lõuna-Eestis on viirus eelmise nädalaga võrreldes ühtlasemalt laiali läinud.

Kui nädala eest võis öelda, et nakkuskolded on peamiselt suuremates linnades, siis nüüd on väga laialdasele viiruse levikule viitavad analüüsitulemused saadud ka näiteks Tõrva ja Elva proovidest.

Suures koguses leidub koroonaviirust mitmes teiseski Lõuna-Eesti väiksemas asulas. „Eesti keskmist olukorda kirjeldava indeksiga võrreldes on viirusekogus väiksem Ida-Virumaal, Lääne-Eestis ja Harjumaal.

Viimased uudised