Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

avatud talud

Pühapäeval on üle Eesti ekskursioonideks avatud rekordiliselt 280 talupidamist ja põllumajandustootjat, kuhu päeva jooksul oodatakse kümneid tuhandeid uudistajaid.

„Selleks, et maaelu säiliks ja rohkem inimesi tee maaeluni leiaks, on vaja sädeinimesi, kes on valmis oma kodud inimestele avama, milleks avatud talude päev annab suurepärase võimaluse,” ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

„Eesti inimesed hindavad aina enam kohalikku päritolu toitu. Avatud talude päeval saab näha, kust toit tuleb ja kes seda kasvatab, millega tõuseb meie inimeste teadlikkus ja lugupidamine kodumaise toodangu suhtes veelgi,” lisas Tamm.

Kokkupuude maaeluga väheneb

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo kutsub tänasel avatud talude päeval põllumeestelt küsimusi küsima.

„Eesti inimeste kokkupuude põllumajandusega on jäänud aasta-aastalt üha napimaks. Eesti põllumees on alati hoidnud külalistele südame avatud ja on igal ajal valmis selgitama, kuidas kasvatatakse vilja ja karja ning miks tuleb põldudel tõrjuda kahjureid või taimehaigusi,” lausus Tõnissoo.

Külastajad saavad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui uksed avas 147 talu ja põllumajandustootmist ning taludesse tehti ligikaudu 45 000 külastust. Mullu osales 234 talu ja tehti ligikaudu 85 000 külastust.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised