Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Erik Peinar/riigikogu

Reformierakonna juhtfiguur, Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas juhtis Eesti äridelegatsiooni visiiti Malaisias, mille käigus ahistasid delegatsiooni liikmed naisi.

Tegemist oli Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) 34liikmelise delegatsiooni kümnepäevase visiidiga Malaisias ja Singapuris. Visiidist võttis osa ka Rõivase abikaasa Luisa, kes kattis enda kulud ise. Eesti Päevaleht kirjutas, et ajal, kui delegatsioon oli Malaisias, puhkas Luisa Balil.

Pärast ametlikke üritusi Malaisias läks osa delegatsiooni liikmeid baari lõõgastuma, kaasa kutsuti ka kohapeal töötavaid eestlasi ja teisi, kellega visiidil tutvuti, peamiselt naisi. Üks delegatsiooni liige kallas naisvestluskaaslase joogiga üle ja kommenteeris seda ühemõttelise lausejupiga: “Ma tahtsin sind märjaks teha.”

Vähemalt üks eestlasest naine sattus ka agressiivse seksuaalse ahistamise ohvriks, veel kaks naist kogesid peol soovimatuid lähenemiskatseid.

Rõivas, kes samuti kõnealuses seltskonnas viibis, esitas delegatsiooni liidrina eile ametliku vabanduse. EAS aga otsustas ahistamisintsidendiga seotud mehe lülitada aastaks ajaks välja oma ärivisiitide delegatsioonide koosseisust.

Kõige rõlgem vahejuhtum peol seotud ühe delegatsiooni meesliikmega, kes ühte peol viibinud naist seksuaalselt ahistas.

“Ta oli juba suudeldes väga agressiivne, juba see oli ebameeldiv, aga see läks edasi. Edasine läks täiesti kontrolli alt välja: ta kiskus mu kleiti üles ja käperdas mind,” rääkis Katrin, kelle nimi on Eesti Päevalehe toimetusele teada.

Taavi Rõivase nõunik Ave Tampere jäi hätta, vastates Delfi küsimusele, kas naist ahistanud mees võis olla Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas. Nõunik ei kinnitanud ega lükanud väidet tagasi, ei õelnud selgelt ei “ei” ega “jah”.

Taavi Rõivas on endine Reformierakonna esimees ja peaminister.

Viimased uudised