Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reformierakonna juht Kaja Kallas kuulutas eile erakonna suvepäevadel, et erakond kutsub kokku erakorralise riigikogu istungi, et avaldada umbusaldust peaminister Jüri Ratasele. Täna teatas Kallas, et ei usu, et umbusaldus läbi läheb.

„Ei tasu illusioone luua, et Jüri Ratase umbusaldamine läbi läheb,” ütles Kallas intervjuus Delfile.

Laias plaanis paistab Reformierakonna tegevus sihitu tõmblemisena. Reform oli võimul 15 aastat ja vedas Eesti põhja. Nüüd üritavad teised teha midagi ära, et soost välja rabeleda, aga selle vastu on algatatud massiivne rahvusvaheline laimukampaania. Kas Reformi mõistusega on ikka kõik korras?, küsivad inimesed. Kas Reformi soov on Eestit veel rohkem rappa vedada?

Reformierakonnast sai Eestis omamoodi Ühtne Venemaa, kes arvas, et jäävad võimule igavesti. Ent Eesti pole päris Venemaa ja nii ei läinud. Reformil oleks paras nüüd istuda järgmised 15 aastat nö varumeeste pingil ja häbeneda ning mõelda, mis valesti tehtud sai, et Eesti vanker kraavi läks. On ju Eesti jäänud Euroopas vaesemate hulka, mitte jõudnud 5 rikkama hulka, nagu lubas peaminister Andrus Ansip 15 aastat tagasi.

Samal ajal on näha, et koalitsioon püsib kindlam kui kunagi varem ja neid seob üks asi: vastuseis Reformierakonna ja selle käpiknuku sotside Eestit laastavale poliitikale.

Viimased uudised