Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Arhanna Sandra Arbma. Foto: Liis Sinitamm/ERR

ETV laulukonkursil “Tähtede lava” tunnistati nooremas astmes parimaks 7-aastane Räpina koolitüdruk Arhanna Sandra Arbma.

Konkursi alguses oli Arhanna alles viiene. Reedel esitas Arhanna laulu „Tuulte värvid” Disney multifilmist „Pocachontas”. Sügavama kõla lisasid esitusele Lii Schmidt (tšello), Laura Klesment (viiul) ja Andrea Kuzilov (taustvokaal).

Nagu alati oli esitus väga emotsionaalne ning kaasakiskuv. Žürii liikmed toonitasid taas, et Arhanna täitis oma esinemisega kogu lava, mis on hea esinemise peamisi tunnuseid. Kõigis voorudes on žürii esile toonud noore lauljatari suurepärast diktsiooni ning musikaalsust, edastab Räpina Muusikakooli direktor Marika Klimberg-Hyötyläinen.

Kahtlemata on Arhanna edu aluseks õpetaja Margot Suure järjepidev töö ja seda mitte ainult vokaali, häälikute, intonatsiooni teemal, vaid ka näitlejameisterlikkuse alal, sest enda elukogemusi lauljatari noorest east johtuvalt veel pole. Kuna õpetaja Margotil on aastatega ning paljudel konkurssidel osalemisega tekkinud rikkalik kogemustepagas ja Arhanna on suutnud kõik targad soovitused ellu rakendada, siis ongi tulemus suurepärane. Ka on õpetaja pidanud laulukonkursiga seotud taustalauljaid Tallinna ja mujalegi sõidutama, võttes samal ajal ka vastutuse noorte reisijate elu ja tervise eest. Suur osa on kanda olnud Arhanna emal ja isal, Anne ja Rait Arbmal, kes on tütre innustajad, logistikud, riietajad ning see rida jätkub veel pikalt. Kodune toetus ning laulude harjutamine on selles peres olnud märkimisväärne.

Põlvamaalt osales finaalis veel teinegi laulusolist – Sireli Salum, kes õpib soololaulu Põlva Muusikakoolis. Ka tema pälvis žürilltoma vanuserühma võitja tiitli. Sireli juhendajateks on Margot Suur ja Riivo Jõgi.

Kahtlemata kuuluvad tänusõnad sponsoritele: Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, SA Räpina Kultuurkapital, taustalauljad Linette Risttee ja Sireli Salum, duetipartner Kristina Bianca Rantalu, Põlvamaa kultuurispetsialist Asser Jaanimets.

Räpina muusikakool tänab kõiki, kes Arhanna esinemisele kaasa elasid ning telefonikõnedega oma poolehoidu väljendasid.

Arhanna Sandra Arbma on ETV saate “Tähtede lava” noorema astme parim!

Reedel, 17. mail oli kogu Eesti suur vaatajaskond naelutatud televiisorite ette, sest algamas oli põneva laulukonkursi “Tähtede lava” finaalsaade. Oleme juba poolteist aastat pöialt hoidnud meie kooli noorimale laululinnule, Arhanna Sandra Arbmale, kes on uhkelt läbinud mitmeid konkursi “Tähtede lava”voorusid alates maakondlikust kuni vabariikliku finaalvooruni välja.

Kommentaarid

Viimased uudised