Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Puka meesansambel

Eeloleval laupäeval, 3. veebruaril kell 15 toimub Puka rahvamajas Puka meesansambli kontsert ja plaadiesitlus. Eelmisel aastal täitus meesansamblil väärikas juubel – koos on lauldud juba 60 aastat.

Puka meesansambel on Otepää valla üks vanimaid kollektiive, vanuse poolest ületab teda vaid Pühajärve puhkpilliorkester, mis saab tänavusel aastal 93. aastaseks.

Puka rahvamaja juhataja Helgi Punga andmeil loodi Puka meesansambel 1957. aastal. Esimeseks juhendajaks sai meeskooril hoopiski naisterahvas –  sel ajal koolis muusikaõpetajana töötanud Eliise Saar. Algselt laulis meesansamblis neli meest. 1965. aastal sai meeskoor täienduse, toonane kooriliige Jaan Tõnissoo tõi koori laulma veel paar meest. Kõige suurema koosseisuga lauldi 1976. aastal, siis oli kooris 14 meest.

Pikema lauljastaažiga laulja oli Nikolai Saarmann, kes laulis asutamisaastast alates kuni 2003. aastani, kokku 46 aastat. Läbi aegade on meeskooris veel laulnud Ants Kallis, Vello Raagmets, Eerik Müts.

Ansambli juhendajaks oli pikka aega Tõnis-Rein Ainso, veel on juhendanud mehi Eerik Türk, Viiu Lipp, Jüri Kams, Küllike Muttik ja Anu Täkker. 1990. aastal liitusid kooriga Ants Ilves ja Enno Pung. 1997. aastal hakkas mehi juhendama Sille Lõõndre ning samal ajal liitus meestega ka Mati Kõiv.

2006. aastal esindas Puka meesansambel Eestit esimesel rahvusvahelisel Baltimaade vokaalansamblite päeval Riias, kus nad said tunnustuse osaliseks. Kagu-Eesti vokaalansamblite konkurssidel on aastaid tunnustatud mehed laureaatideks, valitud Kultuurkapitali aastapreemia vääriliseks.

„Praeguses kooseisus laulavad Mati Kõiv, Peep Harju, Enno Pung, Ants Ilves ja Marko Koort,“ lisas Helgi Pung. „Mehi juhendab juba kaheksa aastat Evald Raidma.“

Meesansambel lasi välja oma esimese plaadi aastal 2010. Nüüd on kõigil võimalus endale soetada Puka meesansambli teine plaat.

Kõik on kontserdile ja plaadiesitlusele oodatud!

Viimased uudised