Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaisa Kuslapuu. Pilt: Facebook

Eelmisel aastal jäid paljud laadad ära, mistõttu tahetakse need käesoleval aastal siiski ära korraldada. Üks sellistest on Tsooru lasat Võrumaal.

Laada üks korraldajatest Kalle Nurk kirjutab sotsiaalmeedias järgmist:

Kallid laadahuvilised! Kui eelmisel aastal jätsime laada ära seoses märtsi kuus alanud koroonapuhanguga, siis tänavu katsume seda kõiki piiranguid arvestades ära pidada.

Vaatamata sellele, et laadakalendrisse teate panime üles alles kuu aega tagasi, on kauplejate hulgas teade parajalt levinud. Tulijaid on isegi Läänemaalt, rääkimata Võrtsjärve ja Peipsi kalasuitsetajad.

Eksklusiivsust ja mitmekesisust jagavad teisedki, millest varasemad Tsooru laadad tagasihoidlikud olnud. Näiteks on kohal tiigikala maimude müüja, samuti võimalik soetada omale ja lastele lõbuks väikesi vutipoegasid, kodus söömiseks osta vutimune. Kui kõik õnnestub, sõidab laadale ka vanakraami kaupmees. Ja muidugi need taimed, taimed, taimed… Ühesõnaga kauba sortiment saab olema lai.

Laadale tasub tulla juba seepärast, et seekord suurema osa laada ajast teeb elavat muusikat kuulus noor moosekant Kaisa Kuslapuu. Kus siis veel kui mitte Tsoorus kuulata tema esimest omatehtud karmoškalugu „Tsooru valss”. Loodame pühapäeval seda lugu kuulda saada müüjatel nii söögi alla ja söögi peale just selle eesmärgiga, et võimalikult paljud ostlejad seda kuuleksid. Seepärast ongi palve kõigile laadal osalejatele: erinevalt varasematest laatadest seoses koroonaga tuleb käituda natuke teisiti. Püüame võimalikult palju kasutada käte desinfitseerimise vahendeid, hoiame vastastikku ohutusse kaugusesse ja kanname kaitsemaski. Kui seda kõike mitte enda pärast, siis vähemalt kaaslaadalistest lugu pidades.

Tsooru laadad on alati kulgenud teineteist mõistvalt ja sõbralikus õhkkonnas. Seda soovime ka pühapäeval, 23. mail kohata. Laadaga alustame kell 9. Varasemate kogemustega arvestades kaupa on jagunud kuni laadapäeva lõpuni. Ostusoovijad on peamiselt kohale tulnud enne kella 12. See info kõik sellepärast, et pole mõtet kohale tormata hommikul avamise ajaks. On ju kehtestatud piirangud, mis lubavad platsil korraga olla kuni 250 inimesel.

Kohtumiseni!

Viimased uudised