Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: HITSA

15. septembrist kuni 15. novembrini toimub üle-eestiline õpilasüritus „ProgeTiigri tulevikutegijad 2019”, mis annab õpilastele võimaluse end proovile panna programmeerimise, robootika, digikunsti ja -ohutuse ülesandeid lahendades. Osalema on oodatud igas eas huvilised lasteaiast gümnaasiumini.

Ülesandeid saab lahendada õppetöö ajal, huviringis, sõpradega oma klassist-rühmast või kaaslastega teistest lasteaedadest ja koolidest. Sobivaid ülesandeid leiab igale vanusele lasteaiast gümnaasiumini ning need on kõigile kättesaadavad ProgeTiigri kogumikus. Iga vanuserühma osalejate vahel loositakse välja ka põnevaid roboteid.

„Eelmisel aastal programmeerisid osalejad kaaslaseid liikuma ja roboteid ülesandeid täitma ning lõid animatsioone. Kaasa lõi palju särasilmseid õppureid ja eriti aktiivsed olid lasteaia mudilased,“ meenutab HITSA ProgeTiigri programmi juht Kristi Salum ning loodab, et sel aastal on osavõtt veelgi aktiivsem ja osalejaid on igas Eesti otsas.

Oktoobris ja novembris toimuvad piirkondlikud üritused, kus osalejad saavad koos omakandi lastega tegutseda ja võistelda.

Ürituste detailid lisanduvad jooksvalt HITSA kodulehele, infot jagavad ka ProgeTiigri piirkondlikud saadikud. Kõik õpitoad ja üritused kantakse ka üleeuroopalise Code Week ürituse kaardile.

Õpilasüritus „ProgeTiigri tulevikutegijad” toimub tänavu teist korda. Möödunud aastal lahendas ülesandeid ning osales õpitubades ning erinevatel üritustel üle 9000 õpilase. 

HITSA ProgeTiigri programmi eesmärk on tõsta õppijate tehnoloogilist kirjaoskust ja digipädevusi. Programmi tegevusi toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond.

Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA) on riigi, ülikoolide ja IT ettevõtete koostöös loodud sihtasutus, kes toetab tehnoloogiaoskuste tarka kasutamist õppetöös.

Viimased uudised