Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Briti valitsuse nõunik ja riikliku vaktsineerimiskomisjoni JCVI liige, professor Adam Finn tunnistas, et tavaolukorras poleks lubatud lapsi nii kiiresti vaktsineerida.

Professor Finn tunnistas, et teadlastel pole olnud võimalust uurida piisavalt koroonavaktsiini mõju laste peal. Puudulikele uuringutele vaatamata andis Briti valitsus eelmisel nädalal loa 12-15-aastaste laste vaktsineerimiseks, vahendab Times.

Professor Finn ütles, et oodata oleks tulnud veel 3-6 kuud, et laste vaktsineerimise kohta oleks laekunud rohkem infot.

Professor Finn tunnistas, et lapsi poleks vaja koroona vastu vaktsineerida, samas võib sellest kasu olla. Lastele pakutakse vaktsiine, kuna võimalik kahju on väiksem kui loodetav kasu. Vaktsiinid on olemas neile, kes seda tahavad.

Professor Finn ütles, et laste vaktsineerimise pärast pole vaja eriti muretseda, kuna võimalik oht on väike, samas on väike ka oht, et lapsega midagi juhtub pärast koroonaga nakatumist.

Samas ütles professor Finn, et laste võimalikud kahjulikud pikaajalised kõrvaltoimed tuleb vaktsineerimisel välja tuua, kuna võimalikest ohtudest rääkimata jätmine kahjustab laste vaktsineerimist laiemalt ja suurendab vaktsiini-vastasust.

Praeguseks on teada, et ligi 100 000 lapsel on tekkinud pärast vaktsineerimist südamepõletik ja südamekahjustus. Pärast seda võivad lastel tekkida südame rütmihäired ja südameseiskumine.

Vaktsiine on tavaliselt põhjalikult testitud enne nende massilist kasutamist, aga koroonavaktsiini puhul pole jõutud seda veel laste peal piisavalt uurida. Seetõttu tuleks oodata veel 3-6 kuud, enne kui lasta lapsi vaktsineerida.

Professor Finn ütles, et peab aru saama nii nendest vanematest, kes lasevad oma lapsi vaktsineerida kui ka neist, kes seda ei tee. Ta ütles, et ei tohiks tekkida lõhet nende vahel, kes lasevad end vaktsineerida ja nende vahel, kes seda ei tee.

Viimased uudised