Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

„Olen veendunud, et tänavu alanud Soome teekond NATOsse toob meie riike teineteisele veelgi lähemale ning kindlustab meie ühise kodu – Põhja-Euroopa – ja meie riikide julgeolekut, mis on praegustel ärevatel aegadel iseäranis oluline,“ kirjutas president Alar Karis Soome Vabariigi iseseisvuspäeva puhul president Sauli Niinistöle saadetud läkituses ning väljendas rõõmu Eesti ja Soome läbipõimunud ja tiheda koostöölõime üle.

President Karis rõhutas, et Eesti ja Soome omavahelist koostööd ja naaberlust iseloomustab tihe läbipõimumine kõigis valdkondades ning läbi aegade on kaht rahvast ühendanud lähedane keel, kultuur, väärtusruum ja meelelaad. „Nii Eesti kui Soome on hariduse usku ja meie tulevik riikide ja rahvastena sõltub haritusest ja edukast hariduspoliitikast,“ kirjutas riigipea.

Vabariigi President märkis, et nii Ukrainas toimuv agressioonisõda kui üleilmsed kliimamuutused on pannud veelgi rohkem väärtustama seda ainulaadset, mille hoidmine meile kliima ja keskkonna ning Läänemere turvalisuse, puhtuse ja elurikkusena on usaldatud. „See, mida soome-ugri rahvastena peame nii iseenesest mõistetavaks puhtast põhjaveest, karge õhu ja turvalisust pakkuvate mõõtmatute metsatukkadeni, vajab praegu üha rohkem kaitset ja hoolt, mis innustab ühiselt otsima nutikaid ja kestlikke lahendusi,“ rõhutas president Karis.

Ta tõstis esile ka hiljuti esitletud Eesti ja Soome tulevikukoostöö kolmandat raportit, kus leitakse, et kaks riiki suudavad koos rohkem kui eraldi. „Koostööd meid tihedalt siduvates valdkondades on vaja veelgi süvendada ja muuta meie ainulaadne lähedus ühiseks tugevuseks, millest ammutame jõudu ise ja millega oleme võimelised toetama neid, kes toetust vajavad,“ kirjutas president Karis.

Viimased uudised