Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula/ Presidendi kantselei

Eesti ja Soome presidendid Alar Karis ja Alexander Stubb arutasid Tallinna Miinisadama mereväebaasis Läänemere piirkonna sõjalise kaitse ning Eesti-Soome energiaühenduste ja -julgeoleku üle, mis oli osa president Stubbi riigivisiidi programmist.

President Karis nimetas Läänemerd Eestit ja Soomet ühendavaks tugevuseks: „Mida rohkem teevad Eesti, Soome ja ka Rootsi koostööd Läänemere julgeoleku tagamisel, seda tugevamad oleme meie ja seda tugevam on NATO.”

Arutelul keskenduti Eesti-Soome energia- ja sideühendustele. „Rohkem energia- ja sideühendusi muudab meid vastupidavamaks ja hübriidrünnakute suhtes vähem haavatavamaks,” sõnas Eesti riigipea.

Piirkonna julgeolekust rääkides märkis president Karis, et Venemaa jääb meile kõigile ohuks pikaks ajaks. „Seda ohtu võtab Eesti tõsiselt. Seetõttu on ka kaitsevalmiduse tugevdamine meile oluline siht, näiteks panustades riigikaitsesse 3 protsenti SKP-st, korraldades õppusi reservväelastele ning tugevdades kaitsetaristut,” sõnas president Karis.

Ta pidas oluliseks ka NATO kollektiivkaitse tugevdamist ja Euroopa Liidu kaitsevalmidusse panustamist.

Arutelust võtsid lisaks Eesti ja Soome riigipeale osa ka näiteks mõlema riigi kliimaministrid Kai Mykkänen ja Kristen Michal, Soome kaitseväe juhataja kindral Janne Jaakkola, Eesti kaitseväe järgmine juhataja brigaadikindral Andrus Merilo, Eleringi juht Kalle Kilk ja Soome riikliku elektri põhivõrguettevõtte Fingrid tegevasepresident Timo Kiiveri.

Viimased uudised