Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula/ Presidendi kantselei

President Alar Karis sõidab laupäeval, 22. juunil Cēsisesse, kus osaleb koos Läti riigipea Edgars Rinkēvičsiga eestlaste ja lätlaste võidetud Võnnu lahingu 105. aastapäeva pidustustel. Riigipead tervitavad kahe maa vabatahtlike riigikaitseorganisatsioonide ühisparaadi ning asetavad lilled Võnnu lähedal hukkunud lätlaste ja eestlaste mälestuseks püstitatud võidusamba juurde.

Samuti peavad presidendid Karis ja Rinkēvičs Cēsises töökohtumise, et rääkida Eesti ja Läti koostööst strateegiliste ühenduste rajamisel, samuti kaitse- ja hariduskoostööst ning Euroopa julgeolekuga seonduvast.

Võnnu lahing toimus Võnnu ümbruses 19.-23. juunini 1919. aastal. Visa võitluse tulemusena lõid Eesti ja Läti ühendatud jõud taganema Landeswehri üksused ning hõivasid 23. juuni varahommikul Võnnu linna. Seda päeva tähistatakse Eestis Võidupühana.

Võnnust sõidavad Eesti ja Läti riigipea Tartusse, kus nad saavad osa seal esmakordselt toimuvast laulu- ja tantsupeost „Õnn ja rõõm”. Eesti riigipea esineb tervituskõnega laulupeol.

23. juuni hommikul on president Karis Narvas, kus ta võtab vastu Võidupüha paraadi. Ta peab kõne ning annab kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele üle võidutule, mille nad viivad oma kodumaakondadesse.

Koos tuhande osalejaga Eestist ja liitlasriikidest saab paraadplatsil näha tanki Challenger 2, liikursuurtükki K9, lahingumasinaid CV90, Warrior ja AMX10, soomusmasinaid Sisu, Mastif ja Griffon. Lisaks ka Ühendkuningriikide mitmikraketiheitjat M270. Liitlasriikidest osalevad paraadil esindused Soomest, Leedust, Lätist, Taanist, Poolast, Ameerika Ühendriikidest, Ühendkuningriikidest, Prantsusmaalt ja Rootsist.

Viimased uudised