Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis, kus on vaktsineeritud kõige enam inimesi maailmas uuriti vaktsiinide tõhusust ja selgus, et ühel viiendikul üle 65-aastastest eakatest ei tekigi pärast vaktsineerimist koroona suhtes immuunsust.

Lissaboni ülikooli farmaatsiateaduskonnas läbi viidud uuringust selgub, et on väga suur hulk eakaid inimesi, keda vaktsiin ei kaitse, vahendab Portugal Resident.

Uuring on muutnud teadlased maailmas väga murelikuks. Uuring põhjendab asjaolu, miks Portugalis, kus on hooldekodudes kõik töötajad ja patsiendid kahe doosiga vaktsineeritud, on esinenud sellele vaatamata nakatumised, raskelt haigestumised ja surmajuhtumid.

Lissaboni ülikooli ravimiuuringute instituudi juht João Gonçalves ütles, et kahjuks ei kujune umbes 19 protsendil üle 65-aastastel koroona vastu mingit kaitset ka pärast vaktsineerimist.

Uuringu tulemus paneb teadlasi muretsema, sest need inimesed tuleb üles leida ja neid tuleb eraldi kaitsta.

Uuringus jälgiti kokku 1500 vaktsineeritud inimest vanuses 20-90 terve aasta vältel. Neid inimesi oli vaktsineeritud Pfizeri vaktsiiniga.

Uuringust tuli välja, et vaktsineerimisel saadud antikehad olid ühtviisi mõjusad nii Alfa (Briti) kui Delta (India) tüve suhtes, vähem aga Beeta (Lõuna-Aafrika) ja Gamma (Brasiilia) variantide suhtes. Vaktsineeritud inimestel kujunes välja immuunsus ka muude koroonaviiruste suhtes, mis pole SARS-CoV-2.

Uuringust tuli välja ka see, et 4 kuud pärast vaktsineerimist hakkas antikehade tase langema, mistõttu on õigustatud inimeste uuesti vaktsineerimine.

Portugalis on pärast suurt vaktsineerimist olukord selline, et koroonaga nakatumiste arv on languses, aga koroonasurmade arv on kõrgem kui eelmisel aastal, samuti suureneb nakatumine üle 80-aastaste hulgas.

Viimased uudised