Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis, kus koroonaga nakatumine on kõrgel tasemel, on tõusnud ka koroonasurmade arv. Koroonaohvrid on põhiliselt täielikult ehk kahe doosiga vaktsineeritud eakad, üle 80-aastased inimesed.

Kui Portugali terviseameti juhilt Graça Freitas’elt küsiti, kes koroona tagajärjel praegu surevad, siis vastas ta, et need on vanad ja haiged inimesed, keda on kahe doosiga vaktsineeritud, vahendab Portugal News.

Graça Freitas ütles, et vaktsineeritud inimeste suremine pole üllatav, sest vaktsiin pole täielikult efektiivne ja vanemate inimeste peal nii efektiivne nagu loodetud.

Lisaks on surnute seas ka neid, keda on ühe doosiga vaktsineeritud ja keda pole üldse vaktsineeritud, aga see on kooskõlas sellega, mida Delta variandilt on oodata.

Portugali terviseameti juht ütles, et Delta variant on praegu Portugalis domineeriv ja selle puhul pole kasu isegi kahest vaktsiinidoosist, see kehtib eriti eakate inimeste kohta, kel on kroonilised haigused.

Portugalis on kahe doosiga vaktsineeritud ligi 70 protsenti inimestest, aga see pole ära hoidnud koroonaga nakatumisi ega koroonasurmasid. Võrdluseks, Soome ja Eesti vastav tase on ligi 40 protsenti.

Viimased uudised