Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

põlvas

Põlva kultuuri- ja huvikeskuses tuleb 14. veebruaril rahvusvaheline käsitöö ja kultuuri päev „Sõbralikult koos”, kus saab tutvuda Eesti, Vene ja Läti käsitöömeistrite ning tantsu- ja laulukollektiivide loominguga.

„Pakume Põlva-, Võru- ja Valgamaa käsitööseltsidele võimaluse leida kontakte Põhja-Lätist ja Pihkva regioonist, et naabrite vahelist ühistegevust hoogustada,” selgitas Põlva maavalitsuse regionaalhalduse nõunik Rutt Riitsaar.

„Samuti aitab päev kaasa Kagu-Eesti kultuurikollektiividel piiriüleseid suhteid luua, mis pikas perspektiivis võiks päädida ühise tegevuskava koostamisega järgnevateks aastateks,” lisas ta.

Päev saab alguse käsitööettevõtlusele keskenduva seminariga, mida viivad läbi mikroettevõtja ja Leisi käsitöökoja omanik Maire Forsel ning MTÜ Seto Käsitüü Kogo tegevjuht Ingrit Kala. Pärast lõunat toimub OÜ Teraviku moderaatorite Meel Valki ja Kaarel Vaidla juhtimisel töötuba piirkondade kultuuritöötajatele.

Lisaks on pärast lõunat kõigile külastajatele avatud mitmed Põlva-, Valga- ja Võrumaa, Põhja-Läti ja Pihkva käsitöömeistrite töötoad, kus on võimalik omandada nii uusi oskusi kui saada ideid tulevikuks.

Päeva lõpetab kell 18 algav kontsert.

Lõunaeestlane

Viimased uudised